Novinky

Nápad za miliony? Německý student vyvinul unikátní kryt chránící displej smartphonu

Současné smartphony jsou úžasná zařízení s řadou užitečných funkcí. Všechny do jednoho však trpí jednou nepříjemnou vlastností s níž se setkala většina z nás. Řeč je o displeji, respektive jeho krycím skla, které je extrémně náchylné na poškození. V praxi stačí chvilka nepozornosti či nešťastná náhoda a rázem je neštěstí na světě. Komu se již někdy rozběhl pavouk po displeji, moc dobře ví, že výměna panelu není vůbec levnou záležitostí. Stejná situace donutila mladého studenta k zamyšlení, jak podobným scénářům předejít. Za podpory univerzity se pustil do projektu, jehož cílem bylo vyvinout speciální kryt, který by při pádu dokázal ochránit displej před jeho poškozením.

https://youtu.be/mLoEcgAaRpI

Během dvouletého vývoje vzniklo několik variant, které používaly k zmírnění nárazu nafukovací vaky a pěnové polštáře. Během testování se ovšem ukázalo, že daleko praktičtější bude sáhnout po docela jiném konceptu. Aktuální verze prototypu používá čtveřici vysouvacích kotev, které fungují jako tlumiče. K jejich vystřelení dojde po vyhodnocení dat ze senzorů, které jsou součástí krytu.

Autorem projektu je Philip Frenzel, který za svůj nápad získal ocenění od německého sdružení pro mechatroniku. V následujících týdnech je navíc naplánován start kampaně na Kickstarteru, která má ověřit zájem ze strany spotřebitelů a zároveň posloužit jako zdroj pro financování sériové výroby.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

7 Komentáře

  1. Až se mi to otevře v kapse, tam budu mít děravou pr..del nebo podrápaná třísla. To nevím jak bych doma vysvětloval. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button