Nápad za miliony? Německý student vyvinul unikátní kryt chránící displej smartphonu

Nápad za miliony? Německý student vyvinul unikátní kryt chránící displej smartphonu

Současné smartphony jsou úžasná zařízení s řadou užitečných funkcí. Všechny do jednoho však trpí jednou nepříjemnou vlastností s níž se setkala většina z nás. Řeč je o displeji, respektive jeho krycím skla, které je extrémně náchylné na poškození. V praxi stačí chvilka nepozornosti či nešťastná náhoda a rázem je neštěstí na světě. Komu se již někdy rozběhl pavouk po displeji, moc dobře ví, že výměna panelu není vůbec levnou záležitostí. Stejná situace donutila mladého studenta k zamyšlení, jak podobným scénářům předejít. Za podpory univerzity se pustil do projektu, jehož cílem bylo vyvinout speciální kryt, který by při pádu dokázal ochránit displej před jeho poškozením.

Během dvouletého vývoje vzniklo několik variant, které používaly k zmírnění nárazu nafukovací vaky a pěnové polštáře. Během testování se ovšem ukázalo, že daleko praktičtější bude sáhnout po docela jiném konceptu. Aktuální verze prototypu používá čtveřici vysouvacích kotev, které fungují jako tlumiče. K jejich vystřelení dojde po vyhodnocení dat ze senzorů, které jsou součástí krytu.

Autorem projektu je Philip Frenzel, který za svůj nápad získal ocenění od německého sdružení pro mechatroniku. V následujících týdnech je navíc naplánován start kampaně na Kickstarteru, která má ověřit zájem ze strany spotřebitelů a zároveň posloužit jako zdroj pro financování sériové výroby.

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

7 comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.