Novinky

Nápad roku? uživatel přišel na způsob, jak vysloužilé čtečce knih vdechnout nový život

Recyklace zastaralé elektroniky je vždy bohulibou činností, kterou bychom neměli opomíjet. S velmi zajímavým řešením pro vysloužilý Amazon Kindle přišel Jaap Meijers, který se rozhodl čtečku knih přetransformovat v hodiny. Vtip je v tom, že údaj o čase je doplňován o literární citace.

K netradičnímu hacku budete nejprve potřebovat jailbreak pro Kindle a software, který se stará o zobrazování údajů na displeji s elektronickým inkoustem. Zdrojem originálních citátů je databáze z webu The Guardian, který pomohli sestavit samotní čtenáři. Pokud by vám předem nadefinovaná stylizace hodin nevyhovovala, můžete si skript aplikace upravit tak, aby Kindle zobrazoval místo citátů obrázky či úplně změnit zobrazení hodin.

S ohledem na hardware v Kindlu jde o poměrně chytrou myšlenku, jak smysluplně využít již nepoužívanou elektroniku. Z povahy technologie E-Ink displejů totiž nedochází během zobrazování údajů k vybíjení akumulátoru. Energie se spotřebovává pouze při jeho překreslování. Autor aplikace má navíc spousty dalších nápadů na vylepšení zahrnující například dodatečné osvětlení či lepší správu napájení.

Víte o podobných projektech, které dokážou vdechnout nový život staré elektronice? Dejte nám o nich vědět formou komentáře pod tímto článkem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button