Novinky

Nápad roku? TP-Link Deco Voice X20 je kříženec meshového Wi-Fi 6 routeru a chytrého reproduktoru Amazon Alexa

Když se řekne Wi-Fi router, většina si pravděpodobně představí blikající krabičku, z níž trčí několik antén. To ovšem neplatí pro řadu meshových systémů TP-Link Deco, které nyní dostávají dalšího sourozence v podobě modelu Deco Voice X20. Novinka se dočkala představení na veletrhu CES 2021, který se letos kompletně přestěhoval do digitálního prostoru.

TP-Link Deco Voice X20 si bere to nejlepší z rodiny Deco a navrch přidává několik zásadních inovací. V prvé řadě se jedná o propracovaný mesh systém, jehož úkolem je přinést stabilní a rychlou Wi-Fi po celé domácnosti. Toho se snaží docílit za pomoci vzájemného propojení více jednotek, které tvoří jednu celistvou síť. V praxi to funguje tak, že v domě si rozmístíte několik samostatných jednotek, které se dohromady tváří jako jeden router.

Zdroj: TP-Link

Přepínání mezi jednotkami Deco probíhá zcela automaticky bez nutnosti jakéhokoli zásahu ze strany uživatele či koncového zařízení. Pokud se chcete dozvědět více informací o výhodách a praktických zkušenostech s meshovými routery TP-Link Deco, můžete si přečíst naší podrobnou recenzi na model TP-Link Deco M5.

Zdroj: TP-Link

TP-Link Deco Voice X20 se dále pyšní technologií Wi-Fi 6, která přináší mnohem vyšší rychlosti. Tím nejzajímavějším prvkem jsou ovšem dva integrované reproduktory a nativní podpora hlasového asistenta Amazon Alexa. 

Hlasový asistent a rychlý Wi-Fi 6 router v jednom

Deco Voice X20 disponuje technologií Wi-Fi 6, která poskytuje vyšší rychlosti Wi-Fi, silnější signál a větší kapacitu připojení. Rychlá Wi-Fi 6 umožňuje provozování aktivit náročných na šířku pásma, jako jsou streamování v Ultra-HD rozlišení, videohovory a streamování cloudových her. Technologie OFDMA podstatně zlepšuje schopnost podporovat více zařízení v síti. Systém Deco Voice X20 poskytuje pokrytí Wi-Fi až na 370 metrů čtverečných (s dvěma jednotkami), silnější signál s vylepšenými funkcemi BSS coloring a modelování vysílacího paprsku.

Zdroj: TP-Link

Vestavěná Alexa poskytuje ovládání zvuku a hlasu z jednoho kouta do druhého společně s pokrytím celé domácí Wi-Fi. Deco Voice promění váš dům v inteligentní a umožní vám spravovat připojitelná zařízení, získat aktuální počasí, provádět změny v rozvrhu, přehrávat vaše oblíbené seznamy skladeb a další. Stačí se zeptat Alexy.

Deco Voice X20 spolupracuje bez problémů s dalšími produkty a jednotkami Deco s podporou řešení Alexa. Podpora volání, zpráv a oznámení pak umožňuje zákazníkům snadno chatovat s přáteli nebo dát rodině vědět, že večeře je připravena.

Klíčové vlastnosti TP-Link Deco Voice X20:

  • Super rychlé Wi-Fi 6: 1201 Mb/s (5 GHz) + 574 Mb/s (2.4 GHz).
  • Technologie TP-Link Mesh: Procházejte svým domovem a zůstaňte připojeni těmi nejrychlejšími možnými rychlostmi.
  • Integrovaná Alexa: Přijměte chytřejší domov s komplexním domácím hlasovým ovládáním přes službu Amazon Alexa.
  • Integrovaný chytrý reproduktor: Podporuje populární poskytovatele hudby napříč vaším domem s prémiovým zvukem.
  • TP-Link HomeShield: Poskytuje spolehlivou ochranu IoT, robustní rodičovskou kontrolu a komplexní zprávy o stavu bezpečnosti.
  • Plně gigabitový ethernet: 2× gigabitové WAN/LAN ethernetové porty na jednotku Deco Voice poskytují rychlé připojení po kabelu.
  • Nastavení jednodušší, než kdy dříve: Mobilní aplikace Deco vás provede nastavením krok za krokem.
  • Spolupracuje se všemi modely Deco: Kompatibilní se všemi modely Deco, aby tak společně formovaly jednotnou mesh síť v celé domácnosti.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button