iOSiPadiPhoneMacNovinkyZačínáme s Macem

Apple svolává k výměně nabíječek, které mohou uživatele vážně poranit

Pokud vlastníte počítač Mac či iPad, měli byste zbystřit. Apple ve své poslední tiskové zprávě zveřejnil varování před nabíječkami, které byly standardně dodávány v prodejních baleních mezi lety 2003 až 2015. U těchto nabíječek hrozí potenciální riziko zlomení kolíků, které následně zůstanou v zásuvce a mohou způsobit poranění elektrickým proudem. Výskyt problémových kusů se týká celého světa, včetně České republiky. Zda doma máte rizikovou nabíječku zjistíte díky přiložené grafice v tomto článku. Stačí pouze sejmout samotný adaptér s koncovkou a porovnat označení ve žlábku pro jeho vložení. Pokud zde objevíte číslo o čtyřech až pěti znacích (případně žádné), pravděpodobně vás nemine výměna. Kusy s označením konkrétního regionu (EUR, KOR, AUS, ARG, BRA) mají jinou konstrukci a riziko poranění u nich nehrozí. Stejná situace se týká i majitelů cestovních adaptérů, kterým též doporučujeme z kontrolovat výrobní značení.

Snímek obrazovky 2016-01-28 v 21.12.00

Co se týče výměny, výrobce doporučuje navštívit nejbližší autorizovaný servis. Podmínkou bezplatné výměny je ověření sériového čísla zařízení. Na problém se přišlo díky několika nahlášeným incidentům, kdy uživatelé hlásili rozlomení nabíječky, které vyústilo v zasažení elektrickým proudem. Pokud jste majitelem rizikového adaptéru, doporučujeme příliš neotálet a využít možnosti na výměnu. Pro bližší informace navštivte oficiální stránky výrobce na tomto odkazu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

4 Komentáře

    1. Dobrý den, na konci článku jsme připojili odkaz na oficiální stránky Applu.
      Zde naleznete kompletní informace, návod jak postupovat a seznam všech autorizovaných servisů.

  1. Teda snad prvně v životě jsem teda narazil na vadu kterou výrobce stahuje z trhu. U Powerbooku mi zrovna nedavno ten adaptér křupnul a rozlousknul se. Reklamovat to nebudu, když je z druhý ruky a stačil na to vteřiňák.

  2. zhruba před třemi týdny jsem byl iStyle v Brně ve Vaňkovce – naprosto v pohodě a za cca 5 minut proběhla výměna u nabíječky u iPadu a MacBook Pro. Chválím:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button