Novinky

Nabíjecí revoluce na obzoru? Apple chce svá zařízení naučit energii i vysílat

Až příliš dlouho jsme čekali na to, než se iPhone zbaví závislosti na nabíjecím kabelu. Ve finále to navíc nedopadlo ani nikterak oslnivě. Apple totiž do svých smartphonů zabudoval naprosto stejnou technologii, kterou už roky známe od konkurenčních přístrojů. Nový patent, který si Apple nechal zaregistrovat u amerických úřadů, však dává tušit, že i v tomto ohledu by se mohlo blýskat na lepší časy.

MacBook by mohl bezdrátově nabíjet iPhone

Apple totiž dostal vynikající nápad, jak své výrobky naučit nejen energii přijímat, ale také vydávat. V praxi by to znamenalo, že jeden iPhone by mohl nabíjet druhý. V této souvislosti patent popisuje užití tohoto unikátního nabíjecího systému hned na několika zařízeních, přičemž jedním z nich je také Macbook. Nová nabíjecí technologie by tak umožnila umístit nabíjecí plochu například vedle trackpadu, který by tak byl schopen nabíjet iPhone nebo Apple Watch. Nákresy dávají tušit, že Apple má v plánu k přijímání i odesílání energie použít stejné cívky. Technologicky tak toto řešení příliš složité není.

Patent nese název “Indukční nabíjení mezi elektronickými zařízeními” a po letech přináší naději, že Apple přinese do ustrnulých nabíjecích technologií nějakou zásadnější inovaci. Vybavení počítačů a iPadů oboustrannými cívkami se zdá být až geniálně jednoduchým nápadem, přesto s touto ideou v mobilním průmyslu dosud nikdo nepřišel.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button