Novinky

Na podzim nás čekají jablečné hody. Apple v říjnu představí první Mac s 3nm čipem M2 Pro

Před nějakým časem se objevily zprávy, že společnost TSMC odsune masovou produkci 3nm čipů až na příští rok. Podle nejnovějších informací to ovšem vypadá, že tchajwanský výrobce ze svých plánů neslevil a výrobní linky na novou generaci čipů se rozjedou ještě letos. To je velmi dobrá zpráva pro všechny uživatele Maců, jelikož to bude právě Apple, který se dostane k této technologii jako první. 

TSMC připravuje 3nm čipy pro řadu společností. Apple je ovšem klíčovým partnerem, který se zároveň podílí na vývoji nových polovodičů vyráběných na Tchajwanu. Tradičně tak může těžit z nových technologií jako první, čehož využije pro nové čipy M2 Pro a M2 Max. Podle zprávy publikované redakcí Taiwan Commercial Times se výrobní linky na 3nm čipy rozjedou v horizontu následujících týdnů. V říjnu se potom očekává velká akce, kterou Apple věnuje představení nových Maců a iPadů. Při této příležitosti se zároveň dočkáme uvedení prvních Maců s čipem M2 Pro & M2 Max, které budou jako první těžit 3nm výrobní technologie.

Foto: Richard Streit

Díky vylepšené architektuře a procesu výroby lze předpokládat, že Macy s 3nm čipy budou řádově výkonnější než jejich předchůdci. Posun lze očekávat také ve správě napájení, respektive delší výdrži na jedno nabití. V jistém ohledu lze obdobný posun očekávat také u iPhonu, který by měl příští tok dostat též 3nm procesor.

Jakmile TSMC ukojí poptávku Applu, na řadu se dostanou také další firmy, jako je například Intel, Huida, Qualcomm či MediaTek. V lepším případě se tak stane nejdříve v prvním čtvrtletí příštího roku, díky čemuž Apple získá konkurenční výhodu v podobě technologického náskoku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button