Novinky

Na online seznamkách se pozná až 40 % párů. V patách jsou jim bary a restaurace

Sociolog ze Standfordovy univerzity, jmenovitě Michael Rosenfeld, přišel s poměrně zajímavou studií. Ta zkoumá, kolik heterosexuálních párů se v dnešní době seznámí na internetu. Data byla shromažďována od roku 2009 až po 2017. Podle sesbíraných dat, se právě 40 % párů v tomto období seznámilo online. Seznamky předehnaly dříve běžnější navázaní kontaktu – seznamování se za pomoci přátel. Tento způsob, jak najít svou polovičku si z celku bere 20 % a stále klesá.

Na druhém místě našeho pomyslného žebříčku se momentálně nachází střetnutí na veřejných místech jako jsou bary nebo restaurace. Právě 27 % párů se takto střetne a pozná. Tak jako online seznamování tento způsob roste, i když o poznání méně. Všechny ostatní metody, zahrnující setkání v práci, ve škole nebo prostřednictvím rodiny mají méně než 10 % a jsou na ústupu.

„Nevidím na tom nic špatného. Lidem, kteří se opravdu chtějí seznámit to evidentně plní účel. Vaši přátelé nebo matka znají pár desítek lidí. Ale portál Match.com jich zná miliony,“ tvrdí sám Rosenfeld.

Potkávání různých typů technologií je každodenní chlebem každého z nás, a to ať už jste IT pracovník nebo žena v domácnosti. Ať se vám to líbí, nebo ne, svět jde kupředu a spolu s ním přicházejí i nové trendy. Jak je vidět, jedním z nich je i online seznamování. Internet je mnohými lidmi naivně považován za anonymní místo. Internetové seznamky tak mají rozhodně i stinné stránky v podobě různorodých lidských bytostí. Osobně v tomto způsobu seznámení, s trochou opatrnosti a prozíravosti, nevidím žádný problém.

Co si o tomto trendu myslíte vy? Uznáváte tento způsob seznámení, nebo máte raději ty tradičnější?

Zdroj
9to5mac

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button