AktualityNovinky

Na iPad Air 3 si nejspíš budeme muset počkat do příštího roku

Již několik týdnů se má za to, že Apple letos představí hned tři tablety. Kromě tradičního iPadu Air a iPadu Mini se letos měl nově ukázat také iPad Pro, který by měl disponovat uhlopříčkou kolem dvanácti palců. Server DigiTimes ale přišel se zprávou, podle které bychom se na podzim měli dočkat pouze nejmenšího a největšího iPadu. Klasický iPad Air by se měl ukázat až příští rok. Proč tedy nebude současná vlajková loď modelové řady iPadů poprvé od svého představení v roce 2010 jeden rok ponechána bez upgradu?

ipad-mini-2-official

Jeden z důvodů může být ten, že nynější iPad Air 2 si loni na rozdíl od iPadu Mini 3 vysloužil docela slušné vylepšení. iPad Air by se tak měl ještě rok bez problému držet na vrchních příčkách prodejů tabletů. iPad Mini 3 si naopak už o upgrade zoufale žádá. V současné době se totiž pod označením Mini 3 prodává předloňský model, kterému bylo přidáno pouze Touch ID. Apple navíc nebude chtít odvádět přílišnou pozornost od očekávaného obřího iPadu Pro.

ipad

Spekulovat o výbavě tabletu, který se nejspíše na trhu objeví až příští rok, se od tohoto okamžiku jeví jako předčasné. Podle starších zpráv by měl ale iPad Air 3, stejně jako nové iPhony dostat Force Touch displeje. Diskutuje se také o přítomnosti stylusu. DigiTimes dále uvádí, že dva nově představené tablety by se světu měly spolu s novými iPhony ukázat už 9. září. Tradičně patřil zářijový termín pouze iPhonům, iPad byl vždy představován samostatně v říjnu.

Zdroj

 

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button