Novinky

Na App Storu se po vývojářském studiu Epic Games slehla zem, Apple zablokoval jejich vývojářské účty

Asi před dvěma týdny Apple vydal prohlášení, ve kterém oznamuje, že pokud hra Fortnite bude nadále porušovat podmínky služby App Store, omezí a zablokuje vývojářské účty společnosti Epic Games. Apple dodržel své slovo a včera o půlnoci zablokoval Epic Games jejich všechy vývojářské účty. 

Fortnite už je v App Storu nedostupný delší dobu, ale další tituly vytvořené herním studiem Epic Games jako třeba Battle Breakers nebo Infinity Blade, nadále v App Storu zůstaly. Po blokaci vývojářských účtů byly tyto hry také odstraněny.

Zdroj: TheVerge.com

Pokud se pokusíte v App Storu Epic Games vyhledat, žádné hry se vám nezobrazí. Vyhledání vývojářského účtu Epic Games dopadne stejně, stránka je celá prázdná. Pokud jste jedni ze šťastlivců, kteří mají Fortnite stále nainstalovaný, zjistíte, že hra sama o sobě zatím spustit jde. Bohužel se lidé, kteří hru mají nainstalovanou nedočkají nové sezóny s tematikou Marvel, protože Fortnite nepůjde aktualizovat. 

Fortnite porušil pravidla App Storu 13. srpna poté, co byla představena nová platební brána, která umožňovala přímou platbu na účet Epic Games a tím se vyhýbala 30% dani, kterou si Apple za každý nákup v aplikaci bere. 

Před dvěma dny Epic rozeslal emailové zprávy hráčům hry Fortnite, ve kterých nedostupnost nové sezóny svádí na Apple. Apple na oplátku vyzdvihl na hlavní stránku App Storu rivala hry Fortnite, PUBG.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button