Novinky

Modelovou řadu iPad čekají slibné časy. Apple pracuje na 14“ variantě a ve hře je dokonce skládací tablet

Apple věnuje v poslední době čím dál větší pozornost iPadu, o kterém se nás snaží přesvědčit, že jde o novou podobu osobního počítače. Když pomineme softwarové limity, tak z hlediska hardwaru jde o důstojně vybavená zařízení, která mají více výkonu než většina dostupných laptopů. Část odborné komunity, včetně uznávaného analytika Rosse Younga, dokonce věří, že to nejlepší nás přitom ještě čeká.

Klíčovou událostí se má stát uvedení 14,1“ iPadu, který se má objevit nejpozději v průběhu příštího roku. S nejvyšší pravděpodobností půjde o zástupce modelové řady iPad Air, čemuž má odpovídat použitý typ displeje. Apple údajně použije stejnou LCD technologii jako v případě aktuálního iPadu Air. Příští rok bude zásadní také pro 11“ a 12,9“ iPad Pro. V jejich případě se očekává implementace OLED displejů. Apple si zároveň od iPadů Pro slibuje vyšší zájem ze strany uživatelů, respektive počítá s mnohem vyšším objemem dodávek.

iPad Air 2020
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Velmi zajímavě zní také zvěsti o tom, že budoucí iPady se jako první dočkají TrueDepth kamery ukryté pod displejem. Pokud jde o iPhony, tak ty si budou muset na tuto technologii počkat o něco déle. Dosavadní vývoj totiž ukázal, že integrace kamery pod displej je snazší u displejů s nižší hustotou pixelů. Ve prospěch iPadu hraje také fakt, že se vyrábí v mnohem menších počtech než iPhone. Zároveň lze předpokládat, že této novinky se jako první dočká iPad Pro a až následně se nastěhuje do dalších modelů.

Ross Young přišel také s dalším zajímavým tvrzením o budoucnosti skládacího zařízení s logem nakousnutého jablka. Apple údajně na takovém produktu skutečně pracuje a dost možná půjde o produkt vycházející z modelové řady iPad.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button