Recenze

Recenze MIO MiVue 786 WiFi: funkcemi nabušená kamera do auta

Palubní kamery jsou mezi řidiči stále vyhledávanějším artiklem. Aby také ne -dopravní situace na našich silnicích totiž často připomíná džungli, kde vládne anarchie a bezohledné jednání. V takových momentech se proto hodí mít v autě kameru, jejíž záznam může posloužit jako důkaz při kolizích a sporných situacích.

MIO MiVue 786 WiFi

Nám se naskytla možnost otestovat autokameru Mio MiVue 786 WiFi, která kromě obligátního nahrávání nabízí i pokročilejší funkce, jako je například možnost živého streamování či asistenční systémy.

Autokamera MiVue 786 WiFi: design a konstrukce

Už při prvním pohledu na MiVue 786 WiFi je evidentní, že Mio si dalo na designu opravdu záležet. Vypíchnout si zaslouží především oranžové orámování objektivu a vypínací tlačítko ve stejné barvě. Jde sice o drobné detaily, které však mají zásadní vliv na celkový design, který působí elegantním dojmem. Zadní straně vévodí 2,7“ dotykový displej, který slouží pro zobrazování stavových informací a nastavení všech funkcí kamery.

MIO MiVue 786 WiFi

Na bocích zařízení pak najdeme vypínací tlačítko, slot pro paměťovou microSD kartu, AV-out a poněkud překvapivě miniUSB konektor. Daleko více by kameře slušelo modernější microUSB či ještě lépe USB-C, které se pomalu stává novým standardem. Co se týče příslušenství, tak v balení najdete pouze to nejnutnější. To v praxi znamená přísavku s držákem a napájecí kabel zakončený kolíkem do zapalovače – nic víc, nic míň. Zde je ovšem férové zmínit, že nic dalšího potřebovat nebudete.

Prvotní zapojení je hračka

Samotná instalace kamery v autě je otázkou několika málo minut. Stačí pouze nasadit přísavku na sklo (ideálně před zpětné zrcátko) a do držáku nasadit kameru. O něco složitější je to se zakamuflováním kabelu od nabíječky. Aby nebyl nikde vidět, je nutné ho schovat pod čalounění stropu a tímto stylem ho vést až k zapalovači. Jelikož každé auto má jiné rozvržení interiéru, vše bude pouze záviset pouze na vaší šikovnosti.

MIO MiVue 786 WiFi

MiVue 786 WiFi je feunkcemi nabitá autokamera

V nativním nastavení se MiVue 786 zapne a začne nahrávat jakmile nastartujete. Kamera ovšem nenahrává celý záznam jízdy v kuse, ale „rozsekává“ jej na kratší videa. V nastavení lze upravit, zda bude délka záznamu 1 minuta, 3 minuty či 5 minut. Pokud senzory uvnitř kamery zaregistrují náraz či přetočení vozu, automaticky dojde k souvislému záznamu události.

Příjemnou vychytávkou jsou pokročilé asistenční systémy, které vás dokážou upozornit na celou řadu situací. Kamera vás například upozorní, že nedodržujete dostatečný odstup od vozidla před vámi, nebo vám při poklesu okolního osvětlení připomene, zda máte zapnutá světla. V praxi se mi ale nejvíce osvědčila funkce „Zastavit a jet“, která vás v koloně dokáže upozornit, že auto před vámi se dalo do pohybu a je tedy čas se také rozjet. Vypíchnout si zaslouží databáze rychlostních radarů, která zahrnuje měsíční aktualizace po celou dobu životnosti zařízení.

Třešničkou na dortu je pak WiFi konektivita, díky níž lze kameru spárovat s mobilním telefonem. Doslova na pár kliknutí můžete průběh jízdy streamovat na sociální sítě, případně bezdrátově provést zálohu všech videí do paměti telefonu. Jedinou podmínkou je stažení aplikace MiVue Pro (odkaz ke stažení), kterou najdete v App Store a Google Play. Ke kameře je dále dodáván bezplatný program MiVue Manager pro macOS i Windows, který umí kromě přehrávání videí zobrazit trasy v Google mapách.

Kvalita záznamu není vůbec špatná

Autokamera Mio MiVue 786 WiFi je vybavena snímačem Sony IMX 323 s podporou Full HD záznamu (1920 x 1080 pixelů) při 30 snímcích za vteřinu. Další výbava zahrnuje optiku se světelností f/1.8 a úhlem záběru 140 stupňů. Spíš než parametry je důležitá finální kvalita záznamu, která není vůbec špatná. Velmi příjemně mě překvapilo, jak si kamera dokáže poradit se změnou expozice. To se hodí například při průjezdech tunelů či výjezdech z podzemních garáží.

MIO MiVue 786 WiFiKamerka disponuje integrovaným akumulátorem (240 mAh), který ji udrží v chodu pouze několik minut

Osobně bych možná uvítal vyšší ostrost a míru detailů, ovšem pro potřeby produktu to naprosto dostačuje. Při úbytku světla je patrný digitální šum, ale opět jde o naprosto akceptovatelné hodnoty, které nijak zásadně neznehodnocují výslednou kvalitu. Kamerka je dále vybavena integrovaným mikrofonem, který je až nečekaně citlivý a dokáže bezpečně zaznamenat všechny ruchy uvnitř vozu. Příjemnou vlastností je také vkládání značek do videí, které obsahují informaci o aktuální rychlosti, času a souřadnicích GPS.

Mio MiVue 786: užitečný pomocník do dopravní džungle

Mio MiVue 786 je povedená kamera do auta, která dokáže zaujmout nejen svým designem a bohatou funkční výbavou. Za největší negativum považuji jen sázku na dnes již zastaralé rozhraní miniUSB, které dnes téměř nikdo nepoužívá. Naopak vypíchnout si zaslouží přehledné ovládání a asistenční funkce, které dokážou být užitečné.

MIO MiVue 786 WiFi

Sociální maniaky a hračičky pak jistě zaujme možnost sdílení videa z jízdy na FaceBook a možnost spárování s mobilním telefonem. Vše pak uzavírá povedený design a kvalitní zpracování, které působí bytelným dojmem. Když k tomu připočteme fakt, že v krizových situacích může kamera posloužit jako zdroj klíčových materiálů, jde o velmi užitečný kus elektroniky, který by neměl chybět v žádném automobilu.

MIO MiVue 786 WiFi

8.1

Zpracování

9.0/10

Design

8.0/10

Uživatelský zážitek

8.0/10

Cena

7.5/10

Plusy

 • design a zpracování
 • kvalitní Full HD video
 • asistentní funkce
 • databáze radarů

Mínusy

 • miniUSB konektor
 • akumulátor by mohl mít větší kapacitu
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

6 Komentáře

 1. Daleko duležitější informace než jaký usb konektor to má, jsou jaké misto zabere třeba 10min zaznamu a jak to dlouho trvá než se 1Gb stahne do pc

 2. Řešit velikost záznamu pri směšný cene paměťových karet nema cenu. Me spis zaráží dnešní kamery do aut se ještě nenaucily 4k rozlišení. Na trhu snad zadna takova neni, pritom do 4k dnes nataci kdejaky Android

  1. Nejde o velikost karty ale o rychlos stahování neboť když 1Gb trvá 10min to je 1ku1je, dost pomalu(navitel 1000) tak že zbyva vyjmout kartu z kamery a použit čtečku😕

 3. Už pár let používám Truecam kameru a bez jediného problému. Je fajn, že tahle mám spousty funkcí, ale nejsem si jistý, jestli bych je skutečně využil Od kamery čekám, že jednoduše natáčí a o nic dalšího se nechci starat. V případě nutnosti vyndám kartu a podívám se na záznam. Trochu se divim, že palubní kamery nejsou už součástí výbavy aut

 4. Dobré poledne!
  Jsem neslyšící. Mám informace. Kde prodejna MIO MIVue 786 WIFI kamera do auta. S pozdravem Jaroslav

 5. Dle toho jak se vše vyvíjí by mělo bývalé STB a Komunisti radost. Zpřístupnění kamer je již normální a všichni všechno nahrávají a zveřejňují. Otázkou je, kdy někdo začne na někoho PRÁSKAT a DONÁŠET to, že se támhle se víc smál, z tohoto si dělal legraci a na toho nadával, což je již v Číně běžné. Tam jsou kamery na každých 300 metrech!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close