Novinky

Analytik: Příští rok MacBook Pro zlevní a dostane vyšší RAM

martin-hajek-macbook-pro-oled-concept

Ačkoliv se nová řada MacBooků Pro zatím ještě ani neohřála na pultech obchodů, slavný Apple analytik Ming-Chi Kuo už začíná mluvit o jejich upgradu, který má přijít v příštím roce. Pro modelový rok 2017 se podle dobře informovaného analytika chystají hned dvě zásadní změny. Vedle navýšení kapacity operační paměti v MacBooku Pro na 32 GB, se totiž dočkáme ještě jedné velmi příjemné změny. Tou by mělo být snížení ceny u stávajících i nových modelů.

macbook-pro-magic-toolbar

Cenovou politikou nových MacBooků pro profesionály Apple překvapil. Laptop s unikátní dotykovou plochou Touch Bar totiž pořídíte nejméně za téměř 56 tisíc korun. Proto Kuo očekává, že jakmile horké novinky na pultech obchodů trochu vychladnou, půjde jejich cena dolů. Tento krok by však neměl přijít dříve, než v druhé polovině příštího roku. Ming-Chi Kuo ale také poznamenává, že rozšíření RAM bude možné, jen pokud Intel stihne včas představit novou řadu procesorů Cannonlake. Současná řada Skylake by totiž byla v případě osazení tak vysokou pamětí vysoce energeticky neúsporná.

snimek-obrazovky-2016-10-27-v-20-56-22

Snížení cen, spolu s podporou rozšíření operační paměti až na 32 GB prý podle analytika povede k růstu prodejů modelové řady MacBook.Ke zvýšenému zájmu o jablečné notebooky povede také předpoklad, že za další rok už i konzervativnější uživatelé přijmou fakt, že v dnešní době se v oblasti konektivity zkrátka volí mezi podporou USB-C portů, bezdrátové technologii nebo hromadou redukcí.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button