Novinky

Miliontý iMac – nikdy neuskutečněná hra

26.4.2012 se na iBookstore a Amazon objevila nová kniha Kena Segalla s názvem Insanely Simple – The Obsession That Drives Apple’s Success. Kým byl Ken Segall? Tvůrčím ředitelem v reklamní agentuře TBWA, která pro společnost Apple vytvořila reklamní kampaň Think different. Velmi úzce spolupracovat se Stevem Jobsem po dobu čtrnácti let a to jak s jeho společností NeXT tak následně s Apple po jeho návratu v roce 1997. Segall stojí též za názvy současných jablečných počítačů, před které přidal ono “i”.

Pojďme, ale zpět k jeho knize. Dílo sice není po vzoru knihy Waltera Isaacsona autorizované, ale pojednává jak o Stevu Jobsovi a jeho odrazu ve společnosti Apple, tak o společnosti Apple jako takové. Kniha je psaná humornou formou a prostřednictvím nejrůznějších přirovnání.

Pokud si do této řádky ťukáte na čelo s tím, co má název článku společného s dosavadním textem, tak vězte, že mnoho.

Kniha obsahuje jeden zajímavý humorný příběh o miliontém iMacu a hravém nápadu Steva Jobse. Krátce po uvedení iMacu na trh v březnu 1998 Steve Jobs vážně uvažoval o famózní oslavě prodeje jeho miliontého kusu. Velmi se inspiroval z příběhu Roalda Dahla – Karlík a továrna na čokoládu, ve kterém majitel čokoládovny Willy Wonka umístí do několika čokolád zlaté certifikáty sloužící jejich nálezcům jako pozvánka na denní exkurzi do Wonkovy čokoládovny s průvodcem, kterým není nikdo jiný než samotný Wonka. Steve Jobs tedy uvažoval, že do balení miliontého vyrobeného iMaca přiloží zlatý certifikát, který svému nálezci umožní zážitek v podobě osobního setkání se Stevem Jobsem, jenž jej v obleku inspirovaném Wonkou provede samotným sídlem společnosti Apple Inc. v Cupertinu. Příběh zní až tak šíleně, že tomu s přihlédnutím k Jobsově povaze a osobnosti rád věřím.

Tento skvělý nápad se však neuskutečnil, neboť Kalifornské zákony neumožňují takového souteže. Do souteže by dle zákona museli být zapojeni i ti, kteří by iMac nezakoupili, což Jobse nakonec odradilo, neboť bylo velmi pravděpodobné, že výhru získá osoba, která si iMac nezakoupí či dokonce nebude ani fanouškem společnosti Apple.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button