AktualityNovinky

Microsoft představil hybridní notebook. Má se Apple čeho obávat?

Microsoft se v posledních měsících hodně snažil a na tiskové konferenci představil hned několik novinek, mezi kterými nechyběl Surface Book. Ve zkratce bychom ho mohli popsat jako notebook s odjímatelnou klávesnicí a netradičně řešeným kloubem. Displej disponuje úhlopříčkou 13,5“ s poměrem stran 3:2 a jemností 267 bodů na palec. Srdcem zařízení se stal procesor Intel z aktuální řady Skylake a grafická karta Nvidia GeForce. Ta se však ukrývá v části s klávesnicí a její výkon lze využít pouze v režimu notebooku. Po oddělení klávesnice se zařízení spolehá na slabší grafickou součást čipsetu.

surface-book-front-back-100620178-origData lze ukládat na rychlé SSD úložiště s kapacitami 128, 256 či 512 GB. Microsoft se při prezentaci chlubil, že nový Surface Book je údajně dvakrát rychlejší než Macbook Pro. Bohužel už neprozradil z jakých metodik měření vycházel. Velká pozornost byla věnována podsvícené klávesnici a nezvykle řešenému kloubu. Ten slouží k fixaci tabletové části za pomoci mechanických západek a magnetů. Spojení má být velice pevné a ani při držení za jednu z částí nehrozí oddělení. Konektorová výbava zahrnuje dvojici portů USB 3.0 a slot na paměťové SD karty.

https://www.youtube.com/watch?v=XVfOe5mFbAE

Zahájení prodeje je naplánováno na 26. října, přičemž cena základního modelu s procesorem i5, 128GB SSD a 8 GB RAM startuje na částce 1499 USD (zhruba 36 500 CZK). Asi netřeba dodávat, že Microsoft se svou novinkou hodlá konkurovat Applu a jeho přenosným počítačům. Otázkou však zůstává, jak se mu podařilo sladit operační systém s hardwarem. Designově se jedná o velice podařený kousek s několika zajímavými nápady. Do budoucna bude zajímavé sledovat, jak se k celé věci postaví Apple a zda představí podobného hybrida či zůstane věrný klasické koncepci.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button