Aktuality

Hodnota Applu stále padá. Microsoft přebral Applu pozici nejhodnotnější společnosti

Americký gigant a konkurence společnosti Apple, Microsoft, se stal nejhodnotnější americkou společností. Apple se tak posouvá na druhou příčku a co bude dále, není jasné. Akcie a hodnota Applu totiž stále padají. 

Apple si vedl nejlépe přesně 2. října 2018. Tehdy měl nejvyšší hodnotu a prakticky od tohoto data je jako na horské dráze. Akcie Applu padaly a stále padají tak, že Microsoft před pár dny přebral Applu pozici nejhodnotnější americké společnosti. 

Hodnota Apple

 

Nyní je otázka, co bude dále. Apple před měsícem představil nová zařízení, která zřejmě nejsou tak úspěšná, jak by si Apple přál. Největší kritika se točí ohledně nové generace Macbooku Air, který již není tím dostupným počítačem pro studenty, jakým byla první generace. 

Hodnota Microsoft

AirPower, nový Macbook Air a iPhone XR netáhnou

Dle mého názoru tomu ani nepomáhá fakt, že již více než rok čekáme na bezdrátovou nabíječku AirPower, o které Apple mlčí a je zřejmé, že společnost má velké problémy při vývoji a výrobě. Aktuální zprávy ohledně iPhonu XR hovoří o tom, že se také neprodává tak, jak Apple předpokládal a společnost tak snižuje cenu zařízení. Apple má tedy starostí více než dost a my jen doufáme, že se akcie Applu opět vyrovnají a aktuální stav společnost nijak neohrozí. 

Na druhou stranu se může jednat o běžný jev (co je jednou nahoře, musí zákonitě dolů a naopak) a tato mediální informace může být zajímavá jen proto, že se jedná o Apple a ten je zkrátka mediálně přitažlivý.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář a tak trochu i geek. Rád fotím a ve volném čase píšu články, nebo hraju videohry. Apple produkty používám asi od roku 2009 a Apple mě stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close