Novinky

Apple v Japonsku plánuje snížení cen iPhonu XR a obnovení výroby iPhonu X

„Snížení cen iPhonu XR na japonském trhu by mohlo přijít příští týden“, citoval The Wall Street Journal zdroje obeznámené s prodejní strategií Applu v Japonsku.

Rozhodnutí přišlo v návaznosti na zprávu WSJ na začátku tohoto týdne, která tvrdila, že Apple snížil výrobní objednávky na své nejnovější modely iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR kvůli nižším než očekávaným požadavkům. Částí problému Applu je fakt, že iPhone 8 je v Japonsku stále populárnější než iPhone XR kvůli větší cenové dostupnosti (iPhone 8 je levnější než XR).

iPhone XR

Podle zdrojů společnosti WSJ se dodavatelé Applu také vrátili k výrobě iPhonu X (recenze), výročního modelu z roku 2017, který společnost Apple již neprodává ve svých vlastních obchodech. Nebylo by to poprvé, co by se kalifornský gigant rozhodl vrátit na regionální trh již vyřazený produkt. Tato strategie mimo jiné umožňuje společnosti Apple využívat levnější komponenty a starší výrobní linky.

Recenze Apple iPhone XR: téměř dokonalý kompromis

Zdroje z dodavatelského řetězce, které komunikovaly s WSJ tvrdí, že obnovení výroby iPhone X je částečně kvůli potřebě Applu spotřebovat OLED panely objednané od společnosti Samsung – displeje, které byly dříve určeny k použití v zařízeních iPhone XS a iPhone XS Max.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button