AktualityNovinky

Masochismus po japonsku: Podívejte se na nejdelší heslo pro přístup do iPhonu

Z chytrých telefonů se v posledních letech stala komplexní zařízení, v jejichž paměti schraňujeme osobní či jinak citlivá data. Ty se snažíme z pochopitelných důvodů chránit před nepovolanými osobami prostřednictvím otisku prstu nebo alfanumerických kódů. Druhá ze zmíněných možností je pro jistého uživatele zřejmě tím nejideálnějším řešení.

ios-9-codigo-6-digitos-5

Virální video zachycuje japonského majitele iPhonu 5, který svůj digitální obsah chrání nezvykle dlouhým heslem. Nahrávka se za několik hodin stala doslova hitem okupující nejen technologicky zaměřené weby.

https://www.youtube.com/watch?v=Pl-Q0c55w00

Pokud patříte mezi podobně pečlivé uživatele, doporučujeme se podobným kouskům vyhnout a zvážit investici do novějšího modelu s čtečkou Touch ID. V každém případě si od nás hlavní aktér vysloužil hlubokou poklonu za brilantní paměť a trpělivost při zadávání složitého hesla do softwarové klávesnice.

V diskuzi pod článkem nám můžete napsat váš názor, která forma zabezpečení je podle vás nejideálnější.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button