Recenze

Recenze Marshall Emberton: kompaktní reproduktor v elegantním retro designu

Do redakce nám dorazilo už několik produktů od společnosti Marshall, a před nedávnem k nám zavítal také další produkt od této známé firmy. Jedná se o přenosný Bluetooth reproduktor Marshall Emberton. Dlouhodobou tradicí téměř všech Marshall produktů, je jejich retro design, který se ani po několika letech neokoukal, a pořád vypadá moderně až nadčasově. 

Technické specifikace

Ve střevech reproduktoru Marshall Emberton se nachází dva 2“ širokopásmové měniče, které disponují frekvenčním rozsahem 60 až 20 000 Hz. Reproduktor na jedno nabití vydrží až 20 hodin, a doba, kterou zabere plné nabití baterie se pohybuje okolo čtyř hodin. Bluetooth 5.0, kterým tento reproduktor disponuje, má dosah až 10 metrů. Zařízení váží 0,7 kilogramu a je odolné proti vodě dle normy IPX7.

Zdroj: Marshall

Vzhled a zpracování

Boky pokrývá odolná guma, přičemž přední a horní strana splňuje snad všechny zásady jak má vypadat produkt od společnosti Marshall. Výdechy měničů chrání kovová mřížka, v jejímž prostředku se nachází ikonické logo společnosti Marshall. Dále na reproduktoru najdete několik ovládacích prvků, které se nachází na horní straně zařízení. Ovládací prvky jsou tři, a to párovací tlačítko, indikátor stavu baterie a velké, zlatě zbarvené tlačítko.

Zdroj: Marshall

Hlavní volič slouží pro ovládání hudebního přehrávače, změnu hlasitosti a pro zapnutí či vypnutí reproduktoru. Tlačítko je pěkně zpracované a dodává celému zařízení pocit luxusu. Jediným záporem, který jsem u zpracování reproduktoru našel, je gumový materiál, jenž působí jako magnet na nečistoty, což poté kazí vzhled celého zařízení.

Zdroj: CeskyMac.cz (Autor fotografie: Matyáš Himmer)

Z pravé strany poté můžete najít USB-C port pro nabíjení. Možnost nabíjení pomocí USB-C je pro mne u tohoto reproduktoru velkou výhodou, jelikož mi stačí jen vypojit nabíječku z mého MacBooku Pro a hned ji mohu pohodlně zapojit do reproduktoru. Co možná v praxi budete postrádat, je chybějicíci mikrofon, díky němuž by bylo možné reproduktor použít také jako handsfree.

Ovládání

Teď se blíže zaměříme na samotné ovládací tlačítko. Ovládání pomocí tohoto prvku je opravdu jednoduché, hlavně díky malým piktogramům na vrchní straně reproduktoru, které napovídají co jaký pohyb udělá. Pokud ovladačem pohybujete v horizontální směru, přeskakujete skladby. Vertikálními pohyby (tudíž nahoru a dolu) mění hlasitost. Poslední možností je stisknutí tlačítka, což způsobí pozastavení nebo spuštění hudby. Při používání jsem ocenil zejména rychlou odezvu na všechny povely a intuitivní ovládání, na které si člověk snadno zvykne.

Ovládací tlačítko
Zdroj: CeskyMac.cz (Autor fotografie: Matyáš Himmer)

Dalším ovládacím elementem je párovací tlačítko, díky kterému můžete reproduktor uvést do párovacího režimu, ve kterém je zařízení „otevřené“ novému připojení. Posledním prvkem na horní straně je indikátor stavu baterie. Ten je slušně čitelný za všech podmínek a potěší i schopnost zobrazovat zbývající kapacitu s přesností na 10 procent.

Zdroj: Marshall

Hudební projev

Co Marshall Emberton vyzdvihuje nad srovnatelnou konkurencí, je fakt, že jde o stereofonní reproduktor. Navíc ještě disponuje takzvanou funkcí „True Stereophonic“ , která má docílit 360 stupňového zvuku. Díky tomu můžete z jakéhokoliv místa vnímat přehrávanou hudbu stejně.

Zdroj: Marshall

U produktů společnosti Marshall je takovou menší tradicí, že jsou na míru ušité pro rockery. Tento reproduktor není žádnou výjimkou. Marshall Emberton má opravdu silné a zřetelné basy, perfektně vyvážené středy a čisté výšky. Reproduktor si s rockem jednoznačně tyká, ale ostatních hudebních žánrů se také neštítí. Slušně vám zahraje zejména pop, hip-hop, nebo metal. 

Zdroj: CeskyMac.cz (Autor fotografie: Matyáš Himmer)

Pokud bychom se měli začít bavit o maximální možné hlasitosti, tak tu má tento reproduktor vážně vysoko. Velmi mile mě překvapilo, že ani s volume na max nedochází téměř k žádnému zkreslení, což je rozhodně dobrá zpráva.

Verdikt 

Bezdrátový reproduktor Emberton se společnosti Marshall určitě povedl, a snad každého zaujme svým zpracováním a na poměry kategorie i výborným zvukovým projevem. Pokud hledáte kompaktní Bluetooth reproduktor, který si s sebou budete moct vzít kamkoliv, tak Marshall Emberton pro vás určitě nebude špatná volba. Pořizovací cenu, která se pohybuje kolem 4 tisíc tak lze považovat za naprosto adekvátní. Za své peníze dostanete kvalitně zpracovaný kousek, s výborným zvukem a slušnou výdrží.

Marshall Emberton

8.1

Zpracování

8.0/10

Design

8.5/10

Hudební projev

8.0/10

Cena

7.5/10

Ovládání

8.5/10

Plusy

  • Zpracování
  • Hudební projev
  • Hmotnost
  • Bluetooth 5.0
  • USB-C

Mínusy

  • Gumový povrch se snadno ušpiní
  • Retro design nemusí sednout každému

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button