Novinky

Majitelé nových iPhonů mají při hraní Fortnite zásadní výhodu nad hráči s Nintendo Switch a Androidem

Hry typu battle royale se staly fenoménem posledních měsíců. Aktuálně nejoblíbenějším titulem je Fortnite, který denně hrají miliony uživatelů po celém světě. Není se tedy čemu divit, že vývojáři uvedli port také pro kapesní konzoli Nintendo Switch a mobilní platformy iOS a Android.

Majitelé nejnovějších smartphonů od Applu – iPhone Xs, iPhone Xs Max a iPhone Xr však mají vůči ostatním jednu podstatnou výhodu. Fortnite totiž dokáže na těchto zařízení běžet v šedesáti snímcích za vteřinu. Vyšší snímkovací frekvence v praxi znamená, že veškeré dění na displeji se jeví plynuleji a obecně přináší kvalitnější herní zážitek. Uživatelé Nintendo Switch a androidích smartphonů se pak musí spokojit pouze s třiceti snímky za vteřinu.

Pro úplnost je vhodné dodat, že Fortnite běží v 60 fps na PlayStation 4 a Xbox One X. Pokud tedy patříte mezi skalní příznivce nejoblíbenější battle royale hry současnosti a chcete si ji užít v maximální kvalitě i mimo domov, jediným možným řešením jsou nové iPhony. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že plynulejší obraz je vykoupen mnohem vyšší cenou. Zatímco Nintendo Switch lze pořídit za necelých 8 tisíc, základní verze iPhonu Xr vás vyjde na zhruba trojnásobek.

Recenze Apple iPhone XR: téměř dokonalý kompromis

S klidnější myslí pak mohou usínat uživatelé Androidu, kterým vývojáři z Epic Games přislíbili optimalizaci. Ta má totiž v dohledné době tento hendikep vyřešit a zároveň tím smazat dosavadní výhodu nejnovějších iPhonů s procesorem A12 Bionic.

Zdroj
TV

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Tady vůbec nejde o snímkování…skvělej tah …nové iphony se neprodávají podle představ…a frontnite je hit kterej hraje miliony lidí…no a zásadní výhoda je zásadní výhoda :-))))

  2. Kam jsme se to dostal, některé telefony jsou rychlejší než stolní počítače výkon jako blázen a co všichni hrají kreslenou sračku…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button