MagicPrefs – přidejte nová gesta pro Magic Mouse a Magic Trackpad


Instalací, která se usídlí v Předvolbách systému dole, vdechnete Vaší kouzelné myšce o dost více života! A nejen jí. Můžete si takto nastavit podle svého rychlost a další gesta i na Trackpadu, včetně MacBooku. Rychlost se dá zvýšit o 200 procent a to stačí k tomu, aby lehkým škubnutím s myší Vám přelétnul kurzor hravě přes 27 palcový monitor.
V nastavení si můžete měnit nebo přidat nové gesta, která Vám budou vyhovovat a se kterými se bude příjemněji a snadněji pracovat. Můžete například přidat klik se třemi nebo čtyřmi prsty a přiřadit mu kteroukoliv funkci, která se nabídne při rozbalení menu. Tím se opravdu otevírá mnoho možností nastavení podle svého gusta.
Pro mě je velice rychlé třeba při kliku třemi prsty otevřít Spotlight, nebo se čtyřmi zase Plochu.
Můžeme také táhnout dvěma prsty k sobě a aktivujeme Mission Control, nebo táhnout od sebe a spustit Launchpad. Myslím že v nastavení se možnosti skoro nekladou a každý si tam najde ty své, které mu zjednodušší cestu k vybrané a často používané funkci.
Na stránkách vývojáře jsou také ke stažení další rozšiřující doplňky pro aplikaci MagicPrefs.
Aplikace MagicPrefs (bohužel jen v angličtině) ke stažení zde




Čavte pěkný článek, ja osobně bych mohl doporučit BetterTouchTool pužívám ho už půl roku a spokojenost bez problémů, je dobrý vtom že je i pro trackpad i magic mouse a pro každý nástroj kolem 50-ti gest.Běží mi lionu a je free.
PS. sorry za můj češtin 🙂