FinderTipy a triky

MagicPrefs – přidejte nová gesta pro Magic Mouse a Magic Trackpad

Pokud by Vám nestačily základní funkce v nastavení Magic Mouse nebo Trackpadu, máme tady malý tip – vyzkoušejte MagicPrefs. Tato bezplatná aplikace se u mě hned usídlila již od prvních dnů používání Apple myši. Vzpomínám, když jsem poprvé vstoupil do prostředí Mac OS X a chytil tu krásně hladkou a lesklou myš do ruky, hned jsem se zarazil nad její pomalou rychlostí. Ta se sice dala zvýšit v Nastavení, ale jen o něco málo. A to málo mě nestačilo. I gest nám výrobce zase tolik na výběr nenabízí, takže rozšířené funkce nastavení jsem pro myšku v této aplikaci jen uvítal.

Instalací, která se usídlí v Předvolbách systému dole, vdechnete Vaší kouzelné myšce o dost více života! A nejen jí. Můžete si takto nastavit podle svého rychlost a další gesta i na Trackpadu, včetně MacBooku. Rychlost se dá zvýšit o 200 procent a to stačí k tomu, aby lehkým škubnutím s myší Vám přelétnul kurzor hravě  přes 27 palcový monitor.

V nastavení si můžete měnit nebo přidat nové gesta, která Vám budou vyhovovat a se kterými se bude příjemněji a snadněji pracovat. Můžete například přidat klik se třemi nebo čtyřmi prsty a přiřadit mu kteroukoliv funkci, která se nabídne při rozbalení menu. Tím se opravdu otevírá mnoho možností nastavení podle svého gusta.

Pro mě je velice rychlé třeba při kliku třemi prsty otevřít Spotlight, nebo se čtyřmi zase Plochu.

Můžeme také táhnout dvěma prsty k sobě a aktivujeme Mission Control, nebo táhnout od sebe a spustit Launchpad. Myslím že v nastavení se možnosti skoro nekladou a každý si tam najde ty své, které mu zjednodušší cestu k vybrané a často používané funkci.

Na stránkách vývojáře jsou také ke stažení další rozšiřující doplňky pro aplikaci MagicPrefs.

 

Aplikace MagicPrefs (bohužel jen v angličtině) ke stažení zde

 

Vlastimil

Strojní mechanik a konstruktér. Mezi mé koníčky patří nakousnuté jablíčko, astrologie, historie a kutilství :-) Motto: Dělejme to, co se nám líbí. Svými myšlenkami si vytváří každý z nás budoucnost. Vše ostatní je Váš svět a prostor v něm...

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Čavte pěkný článek, ja osobně bych mohl doporučit BetterTouchTool pužívám ho už půl roku a spokojenost bez problémů, je dobrý vtom že je i pro trackpad i magic mouse a pro každý nástroj kolem 50-ti gest.Běží mi lionu a je free.

    PS. sorry za můj češtin 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button