Novinky

Apple pracuje na nové generaci Magic Mouse s technologií Force Touch

Apple nám u několika svých produktů nastínil, že do technologie Force Touch vkládá nemalé naděje. Jako první se schopností rozeznávat několik úrovní tlaku pochlubily Apple Watch následované iPhonem 6s, Macbooky Pro a Magic Trackpad 2. Není tedy žádným překvapením, že kalifornský výrobce plánuje Force Touch integrovat také do Magic Mouse.

force-touch-magic-mousePoslední aktualizace Magic Mouse se objevila v říjnu loňského roku. Kromě nevyměnitelné baterie s sebou přinesla podivně umístěný Lightning konektor. Nedávno zveřejněná patentová přihláška však prozrazuje, že v některé z dalších generací magické myšky se dočkáme implemetace tlakových snímačů. Jakmile senzory vyhodnoti vynaloženou sílu přesahující prahovou hodnotu, uživatel dostane zpětnou vazbu od haptické motorku, který bude ukryt v těle myši.

magic-mousePřestože se jedná zatím o patent, jeho transformace do komerční podoby je více než reálná. S nejvyšší pravděpodobností se objeví v některé z dalších revizí Magic Mouse.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button