Novinky

Macforum.cz – komunitní server pro české Applisty

Česká komunita uživatelů Apple produktů má ode dneška k dispozici nový diskuzní server, který zaštítila pětice velkých Apple serverů. Má tak ambici, stát se velmi živou platformou pro výměnu zkušeností mezi uživateli.

 

Doby, kdy byla česká Apple komunita malá a roztříštěná, jsou již dávno pryč. Zejména díky mobilním zařízením od Applu se její velikost každoročně výrazně zvětšuje. Zároveň i zdrojů informací o Apple produktech přibývá, ať už se týče zájmu obecných médií či profilových Apple médií. Applisti dnes mohou volit mezi tištěným magazínem, řadou on-line magazínů a blogů. Tato pestrost je jistě ku prospěchu v oblasti publikační a dává čtenářům možnost volby obsahu, formy i pohledů. Naopak pro diskuzní fóra je největší výhodou jednotná a co nejširší komunita, která znamená rychlou pomoc, dostatek uživatelů se specifickými znalostmi a maximální živost diskuzí. Právě proto vzniklo Macforum.cz.

 

 

Jan Březina, zakladatel projektu k jeho vzniku říká: „Macforum.cz jsem založil, protože jsem sám cítil, že mi globální české Apple diskuzní fórum chybí. Bylo mi jasné, že projekt bude dávat smysl pouze při zapojení  maxima partnerů. Již dnes je nám ctí, že aktivní podporu projektu přislíbili servery SuperApple, Appliště, Jablečný Svět a Český Mac. S dalšími partnery jednáme, protože projekt je otevřený každému, kdo má Apple rád a samozřejmě nebude chybět podpora našeho videocastu Digit.

 

Diskuze jsou na severu MacForum.cz rozděleny do pěti hlavních sekcí podle zaměření a pokrývají všechny Apple produkty i příslušenství od třetích výrobců. Každý Apple fanda tak má na dosah ruky bezplatnou pomoc komunity v podobě sdílení znalostí a zkušeností. Forum si klade za cíl stát se nejen místem pro komunikaci jednotlivých uživatelů, ale i znalostní bází. Proto již při jeho startu je do projektu zapojeno na dvě desítky dobrovolných moderátorů, jejichž hlavním úkolem je zajišťovat přehlednost a jasné zatřídění informací, které se v diskuzním fóru objeví.

Jan Alisczech Březina

Od roku 1999 aktivně provádí lektorskou, přednáškovou a osvětovou činnost. Je členem mezinárodních fotografických asociací PMAI a IPC. Je Adobe Certified Expert (ACE), Apple Certified Trainer (ACT) a spoluautorem řady fotografických publikací. Od roku 2006 působí i jako průvodce a organizátor fotografických expedic, s kterými procestoval již šest kontinentů. V profesionální fotografické praxi se věnuje zejména portrétní, glamour a aktové fotografii. Ve volné tvorbě pak zejména krajinářské a cestovatelské fotografii.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button