Novinky

MacBooky Pro mají problém s nafukujícími se bateriemi. Apple nabízí jejich bezplatnou výměnu

Pokud jste si v uplynulých dvou letech pořídili nový MacBook Pro bez Touch Baru, měli byste zbystřit. Některé kusy třináctipalcových variant můžou disponovat vadnými akumulátory, které se mohou v průběhu času nafukovat. Apple se proto rozhodl pro zahájení speciálního programu, v němž nabízí bezplatnou výměnu baterie.

Co konkrétně stojí za zmíněnou vadou, výrobce neprozradil. Víme pouze to, že chyba se týká jen MacBooků Pro bez Touch Baru, které sjely z výrobních linek od října 2016 do října roku 2017. Apple v oficiálním prohlášení uvádí, že nejde o zásadní riziko, které by mohlo vyústit v explozi. Pokud budete vadu ignorovat, kromě projevů nafouklé baterie vám nic vážného nehrozí.

Zda právě váš MacBook Pro má nárok na bezplatnou výměnu, zjistíte podle sériového čísla, které zadáte na stránkách Applu. Pokud jste již stihli vadnou baterii vyměnit, po doložení potřebných dokumentů vám bude vyplacena kompenzace. V opačném případě stačí navštívit některý z autorizovaných servisů, kde vám akumulátor zdarma vymění za nový kus. Příjemnou zprávou je také fakt, že program bude možné využít po dobu pěti následujících let.

Recenze MacBook Pro 2017 s Touch Bar: když budoucnost dorazí o pár let dřív

Apple nečelí problémům s bateriemi poprvé. V minulosti se již několikrát potýkal s podobnou situací u iPhonů a Apple Watch. V technologickém světě jde o relativně běžnou záležitost, která má přímou návaznost na trend neustálého ztenčování konstrukcí a chyby ve výrobních postupech. V krajních případech může dojít k samovolnému vznícení či náhlé explozi s nepříjemnými následky. Naštěstí jde o ojedinělé scénáře, které se objevují pouze zřídka.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

4 Komentáře

 1. Zajímavé je, že se mi nafukuje baterie na Macbook Pro zakoupeném před dvěma lety (vyroben 2015). MacBook se houpe na bříšku.

  Na to Apple zatím žádnou bezplatnou výměnu nenabízí. Přitom by na první pohled člověk usuzoval, že problém bude pravděpodobně identický.

  Každopádně lze usuzovat, že zařízení staré dva roky by na takovou závadu trpět nemělo.

  1. Zdravím, to co popisujete se mi stalo až teď. Baterka nafouklá, spodek i klávesnice vypuoklé, ale všechno funguje. Prosím jen info. Přežije to ještě než mi dorazí nová baterie? Jsem lehce ve stresu (uprostřed práce) a apple straší s požárem, ale nikdo mi neřekl že to někdy chytlo. Pár kolegům se nafoukl starší MBP 13 ale také nic. Mám MBP 15 – 2015.

   Moc díky za info.

   Pavel Šťastný

   1. Dobrý den,
    upřímně bych moc neriskoval. Znám ve svém okolí uživatele, kterým MacBook v takovém stavu vydržel fungovat několik týdnů, ale to nemusí platit ve vašem případě. Rozhodně bych co nejrychleji zamířil do servisu pro nový akumulátor, případně byl velice obezřetný do doby, než se dostanete k výměně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button