AktualityNovinky

MacBooky se již brzy dočkají senzoru Touch ID

Ačkoliv se senzor Touch ID poprvé objevil v iPhonu 5s již v roce 2013 a iPad Air se jej dočkal o rok později, MacBook na svou čtečku otisků prstů stále čeká. Díky nově zveřejněnému patentu ale nyní víme, že čekání už nebude dlouho trvat. Tento patent totiž popisuje možnosti přidání čtečky otisků prstů do jednoho z  budoucích Macbooků. Zároveň také nákresy hovoří o klávesnicí s funkcí Touch ID. Tato biometrická technologie se stala za pár let velmi oblíbenou a to nejen díky rychlému a pohodlnému odemykání vašeho zařízení, ale zejména díky nástupu služby Apple Pay. Tu dnes podporuje několik významných světových řetězců a bank.

Yep, that would work.

Už jen samotný nákres dává najevo, že se jedná o starší patent. Apple si totiž identifikaci uživatele pomocí otisku prstu pro své notebooky nechal patentovat už před 8 lety. Na světlo světa ale pronikl až dnes. Načasování pro zveřejnění tohoto patentu Apple nezvolil náhodně. Očividně se jedná o přímou odpověď na minulý týden představeného křížence notebooku a tabletu Surface Pro 4 od konkurenčního Microsoftu. Protože ten čtečkou otisků prstů disponuje. Po nečekané konkurenci ze strany Microsoftu je tedy zřejmé, že Apple se bude snažit přítomnost Touch ID ve svých laptopech urychlit. V kombinaci s rozvojem Apple Pay bude navíc tato funkce velmi užitečná.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button