Novinky

Zdrojový kód macOS Sierra naznačuje, že Apple chce dát sbohem Intelu a přejít na ARM

Nová generace MacBooků je stále obestřena rouškou tajemství. Původně se očekávalo, že další modely dorazí již v polovině letošního roku, ovšem tyto předpoklady se nakonec nenaplnily. Podle nových spekulací se dočkáme v horizontu následujících týdnů, nicméně část odborné veřejnosti začíná o těchto tvrzeních pochybovat. Na vině je nedávno publikovaný článek odkazující na část kódu v macOS Sierra. Redakce serveru TechTastic tvrdí, že Apple se připravuje na zásadní změnu v oblasti přenosných počítačů. Konkrétně má jít o nahrazení klasických procesorů x86 úspornějšími čipsety vycházejících z návrhů společnosti ARM.

macos-sierra-kernel-arm-strings

Tato myšlenka sahá až do roku 2012, kdy Bloomberg oznámil, že Apple zkoumá způsoby, jak nahradit procesory od Intelu. V té době šlo o naprostou utopii, nicméně „ARMové“ procesory prošly za poslední roky dynamickým vývojem. Pomalu a jistě dohání ve výpočetním výkonu své desktopové sourozence a navrch přidávají další výhody. Mezi největší klady patří nižší náklady na výrobu a energetická úspornost.

macos-sierra-auto-unlock-teaser-002

V teoretické rovině by MacBooky s procesory typu ARM dosahovaly nesrovnatelně delší výdrže. Pokud se tak skutečně stane, s nejvyšší pravděpodobností půjde o speciálně navrženou architekturu šitou přímo na míru jablečným počítačům. Podobným spekulacím mimo nahrává do karet čipset A10 Fusion z iPhone 7, který v mnoha ohledech překonává starší procesory od Intelu.

a10-fusion-graphic-performanceZdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close