Novinky

Beta verze macOS Sierra prozradila, že nový MacBook Pro dostane USB-C gen 2

V letošním roce se od Applu očekává, že představí další generaci modelu MacBook Pro, který srovná krok se stále agresivnější konkurencí. Kromě doposud zveřejněných spekulací se velmi dobrým zdrojem informací stala beta verze operačního systému macOS Sierra. Ve zdrojových kódech se totiž ukrývají indicie, které po malých kouscích odhalují výbavu nových počítačů. Nejnovější zprávy mimo jiné naznačují, že chystaný MacBook nabídne v konektorové výbavě druhou generaci USB 3.1 s přenosovou rychlostí až 10 GB/s.

macbooktouchpanelmain-800x601

Půjde o dvojnásobnou rychlost, než co nabízí aktuální USB 3.1 Gen 1 a podporuje OS X El Capitan. V praxi půjde o konektor, který v sobě bude kombinovat také Thunderbolt 3 a DisplayPort 1.2. Ač se to konzervativním uživatelům nemusí příliš líbit, vše nasvědčuje tomu, že další MacBook Pro přijde o klasické USB a místo toho nabídne zmenšené USB-C.

Co se týče ostatních parametrů, nová řada modelu MacBook Pro dorazí s přepracovaným designem, který se ponese v duchu tenčího těla. Horní řadu kláves nahradí programovatelný OLED panel a chybět nemá ani biometrická čtečka otisků Touch ID. V útrobách se ukryjí nejnovější procesory Intel Core z rodiny Skylake a grafické karty AMD Polaris.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button