Novinky

Štouralové našli v kódu Pages zajímavé informace o novém MacBooku Pro

Jestli stejně jako miliony fanoušků Applu netrpělivě vyhlížíte příchod nové generace MacBooku Pro, máte se rozhodně na co. Delší dobu se vedou spekulace, které po malých krůčcích odhalují plánovanou výbavu a vzhled. Kromě tenčího šasi, špičkového hardwaru doplněným o grafické karty AMD z řady Polaris se dočkáme nového ovládacího prvku. Tím se stane programovatelný OLED panel, který zaujme místo horní řady funkčních kláves. O jeho přítomnosti se hovoří příliš dlouho na to, aby šlo pouze mystifikaci. Tuto domněnku nově potvrzuje část kódu z poslední verze kancelářského editoru Pages.

18061-16158-function-row-screenshot-l

V části řetězce je totiž zmíněna funkce s názvem “Dynamic Function Row”, která podle odborné komunity odkazuje na několikrát zmiňovaný OLED panel. Lze předpokládat, že dotykový displej půjde využívat napříč celým systémem a aplikacích, které dostanou podporu. Lze předpokládat, že modifikovatelná část poslouží pro rychlejší navigaci či zkratky k častou používaným funkcím.

18054-16149-17167-14403-160609-MacBook-Render-l-l

Co zatím s přesností nevíme, je datum oficiální premiéry, která stále zůstává zahalena rouškou tajemství. Podle nedávných indicií bude prodej zahájen v průběhu října, což by mohlo naznačovat debut na tiskové akci společně s novými iPhony, která se odehraje již 7. září.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button