Novinky

Noční můra pisálků: Apple koketuje s myšlenkou Macbooku bez klávesnice

Trackpad na současných Macboocích je dostatečně velký na pohodlnou práci. Apple však hodlá v budoucnu jít ještě dál a dotykovou plochou nahradit celou klávesnici. Zajímavou vizi odhalila patentová přihláška z roku 2015, v níž americká společnost popisuje přenosný počítač bez klasické klávesnice. Vývojáři tento strukturní vstup označují jako “zero-travel“, jelikož základna nedisponuje žádným pohyblivým prvkem. Technologický popis kalkuluje s integrací vrstvy snímající úroveň tlaku, na kterou uživatel dostane odpověď skrze haptickou odezvu.

apple-patent2Největší výhodou podobně formovaného vstupu tkví v široké šklále možných konfigurací. Výrobce by tím mohl zároveň vyřešit problém s nedostatkem místa pro numerický blok. Prostřednictvím ovládacího softwaru by mohl být například zobrazen vedle trackpadu. Patent pamatuje na možné stížení orientace při psaní bez pohledu na klávesnici. Vše má vyřešit speciálně perforace povrchu a segmentové podsvícení.

apple-patent1Mezi největší výhody klávesnice bez fyzických tlačítek tkví ve snížení rizika selhání mechanických částí. Co se týče transformace v reálný produkt, v nejbližší době nic podobného nehrozí. Pokud projekt dostane od hlavního vedení zelenou, dříve jak za několik let se na trhu neobjeví.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button