Novinky

MacBook Air se tento měsíc dočká hardwarové aktualizace

V pondělí odstartuje vývojářská konference WWDC, na které se odehrají premiéry nových verzí operačních systémů iOS a OS X (MacOS). Zda přijde řeč na nový hardware je zatím stále  nejasné. S ohledem na minulé ročníky a nedávné spekulace je velice pravděpodobné, že Apple představí novou generaci MacBooku Pro a revizi MacBooku Air. Tuto domněnku nově potvrdil japonský blog MacOtakara s odvoláním na čínské zdroje napojené na dodavatelské řetězce

2015-macbook-air

Zatímco MacBook Pro má údajně dorazit s přepracovaným designem a řadou dalších novinek (více informací), u MacBooku Air půjde o hardwarovou aktualizaci. Kromě nových procesorů Intel Skylake-U můžeme počítat s nasazením rychlejších SSD úložišť a vyšší kapacitou u základní konfigurace.

MacBook Pro 2016: Co zatím víme o chystaném nástupci?

V diskuzních fórech se často hovoří o novém displeji s Retina rozlišením, nicméně v tomto směru to lze považovat pouze za zbožná přání skalních příznivců. Apple totiž řadu MacBooků Air vyprofiloval jako vstupní zařízení do svého ekosystému. Razantní vylepšení hardwaru by znamenalo i navýšení koncové ceny do pater, kde se nachází Retina MacBook a MacBook Pro. Ať už je pravda jakákoli, odpovědi na všechny otázky se dozvíme v pondělí. Naše redakce bude celou akci bedlivě sledovat a po jejím skončení se můžete již tradičně těšit na souhrnné články.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button