Novinky

Podívejte se na podrobné srovnání výkonu Retina MacBooku 2016 se staršími Macbooky Air a Pro

Na diskuzním fóru Macrumors se objevilo velice zajímé vlákno srovnávající výpočetní výkon nedávno představeného Retina MacBooku se staršími modely Air a Pro. Při pohledu na první graf je patrné, že 12“ MacBook s čipsetem Intel m3 nabízí srovnatelný výkon jako dva roky starý Macbook Air s procesorem Intel Core i5. Za zmínku stojí pouze nepatrný rozdíl v procesorech m5 a m7. Přestože někdo může nabýt dojmu, že nový Macbook nenabízí kdovíjak úžasný hardware, je dobré si uvědomit několik zásadních skutečností. Procesory Intel z „emkové“ řady jsou pasivně chlazené a vynikají svou nízkou energetickou náročností. Cílovou skupinou jsou uživatelé, kteří hledají zařízení nabízející dospělý operační systém a maximální mobilitu.

eO7uWVm

S vypracováním tabulek si dal práci uživatel vystupující pod přezdívkou helloitsme

Druhý graf nabízí srovnání s Macbooky Pro od roku 2011. Nejslabší konfigurace Retina Macbooku (m3) je na tom podobně, jako Macbook Pro 2011 s procesorem i5 (architektura Sandy Bridge). Ovšem konfigurace s procesory m5 a m7 jsou výkonnostně na podobné úrovni jako Macbook Pro z posledních dvou let.

o7jnWVSData vychází z výsledků benchmarku Geekbench, který testuje schopnosti procesoru. Pokročilejší uživatele by jistě zajímalo, jak si Retina Macbook 2015 vede z pohledu grafického výkonu. Pokud si na nejtenčí Macbook brousíte zuby, doporučujeme pořízení konfigurace s procesorem Intel Core m5. Rozdíl vůči m7 není závratný a uspořené peníze můžete využít například při výběru nezbytných redukcí.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button