Novinky

Mac Pro trpí bizarním nedodělkem. Přídavná kolečka za 13 tisíc nejdou zabrzdit a počítač díky nim ujíždí

Příplatková výbava nemusí vždy znamenat výhru.

Ačkoli od představení počítače Mac Pro uběhlo už několik měsíců, stále budí obrovskou pozornost. Může za to především impozantní výpočetní výkon a s tím spojená cena, která může hravě překročit milion korun. U tak drahého stroje by člověk očekával, že každá jeho část bude vypiplaná do posledního detailu. A také že ano, byť jedna chybička se přeci jen vloudila.

Při konfiguraci Macu Pro si můžete přiobjednat upravenou kostru skříně, která je doplněna o kolečka. Mac Pro je totiž pořádný macek, což může jeho častější přemisťování pěkně stížit. Apple tak dává zákazníkům možnost vyměnit nožičky za praktická kolečka, která zásadně zpříjemní manipulaci s počítačem. Za tuhle vychytávku si ovšem Apple účtuje 12 800 korun, což není zrovna málo. Při takto tučném příplatku je ovšem s podivem, že inženýři nemysleli na tak důležitou věc, jakou je brzda.

Na tento nedodělek upozornil mezi prvními youtuber Marques Brownlee, který na Twitteru sdílel video, v němž se Mac Pro sám rozjel po podlaze. Apple pravděpodobně použil velmi kvalitní ložiška, jimž stačí i mírně nerovná plocha, aby se počítač za stovky tisíc rozjel vstříc své zkáze. Zveřejněný tweet pochopitelně vyvolal bouřlivou diskuzi, která je plná kritiky a nejrůznějších vtípků.

Apple na tuto situaci zatím nereagoval, nicméně lze očekávat, že brzy přijde s adekvátní nápravou. Nejreálněji se jeví výměnný program, který budou moci využít všichni zákazníci, co si pořídili „vylepšenou“ skříň s kolečky.

Vtípky uživatelů na sebe nenechaly příliš dlouho čekat

Ačkoli je Apple pověstný svým maniakálním smyslem pro detail, čas od času mu nějaká drobnost uteče. Chybějící brzda koleček u Macu Pro je toho žářným příkladem, který si v Applu rozhodně za rámeček nedají.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close