Novinky

Mac Pro se ještě ani neprodává, ale už nyní si ho užívá známý DJ Calvin Harris

Nový Mac Pro je stále na webu Applu evidován jako novinka, která se má dostat do prodeje během letošního podzimu. To ovšem nemění nic na tom, že pár kousků se již nějaký čas toulá mezi uživateli. K těmto šťastlivcům se řadí také DJ a producent Clavin Harris.

Populární DJ zveřejnil v sobotu na svém Instagramu příběh, v němž představil část své hudby a zároveň nabídl svým fanouškům pohled do produkčního studia, ve kterém bylo možné zahlédnout také Mac Pro.

Ačkoli nejvýkonnější počítač Applu stále není k dispozici, výrobce se nebrání jej poskytnout kreativním profesionálům. S nejvyšší pravděpodobností jde o oboustranně prospěšnou spolupráci. Apple tím získá cennou zpětnou vazbu a vybraní uživatelé naopak přístup k výkonnému nástroji.

Mašina pro ty nejbohatší profesionály

Mac Pro se může pochlubit až 28jádrovým procesorem Intel Xeon, který lze nadopovat až 1,5TB operační pamětí. Pozadu není ani z hlediska grafického výkonu, který v nejvyšší konfiguraci staví na dvou GPU AMD Radeon Pro Vega II s 64 GB paměti HBM2. Počítač dále disponuje osmi rozšiřujícími porty PCIe, do nichž lze zapojit další komponenty.

Nový design skříně zahrnuje rám z nerezové oceli a hliníkový plášť, který lze snadno demontovat a tím získat 360stupňový přístup ke všem součástkám. Opomenout nelze ani jedinečný vzor mřížky, která se krátce po uvedení stala věrným terčem nejrůznějších vtípků.

Co už tak vtipné není, je fakt, že Mac Pro byl představen 3. června, ovšem termín zahájení prodeje zůstává i nadále ve hvězdách. Pokud vás zajímá cena, tak základní varianta Macu Pro má startovat na 5 999 dolarech. Při rozvášnění v konfigurátoru se ovšem půjde dostat ještě mnohem výš. 

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close