Tipy a trikyZačínáme s Macem

Mac OS X – Plocha

V systému Mac OS X je Plocha to, kde vaše práce začíná. V systému Mac OS X budete po přihlášení mít otevřenou pouze plochu, tedy v případě, že nepoužíváte Mac OS X Lion, kdy se vám po přihlášení otevřou všechna naposledy používané aplikace a jejich okna.

Všimněte si, že při prvním přihlášení do Mac OS X není na ploše jediná ikona. Můžete si nastavit zobrazování pevných disků, připojených externích disků nebo síťových disků v Předvolbách Finderu. Jsou-li všechna okna minimalizovaná plocha bude viditelná. Pokud máte otevřenou jakoukoliv aplikaci plocha bude na pozadí a zůstává za všemi okny.

Plocha se skládá z několika objektů:

  • Ikon
  • Docku
  • Apple nabídky
  • Menu lišty
  • Menulet
  • Vyhledávání Spotlight

Na plochu můžete ukládat dokumenty, obrázky, filmy, hudbu a v podstatě cokoliv. Po vložení CD nebo DVD do mechaniky Mac OS X inteligentně identifikuje o jaký typ se jedná a podle toho zobrazí ikonu na ploše. Když připojíte externí USB disk, Mac OS X provede proces, který se nazývá montování a můžete zařízení okamžitě začít používat bez toho abyste museli instalovat ovladače zařízení.

Každý uživatel Mac OS X má svou vlastní plochu, která je pro každého uživatele jedinečná a je plně přizpůsobitelná. Například můžete změnit rozložení ikon, pozadí plochy nebo spořič obrazovky.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button