Recenze

Lunatik EPIK udělá z Apple Watch hodinky pro opravdové chlapy (recenze)

Rádi děláme věci po svém a ještě radši boříme zažité konvence. Proto jsme po nějaké době opět přišli s myšlenkou otestovat několik produktů v prostředí, kde naplno využijeme jejich potenciál a zjistíme, co skutečně vydrží. Ve finále nás nenapadlo nic lepšího, než vyrazit do Indonésie na pár treků po místní divočině. Jelikož Apple Watch nejsou zrovna nejlépe přizpůsobeny kontaktu s kameny a dalšími nástrahami přírody, řekli jsme si, že vyzkoušíme některý z dostupných krytů. Volba padla na pouzdro Lunatik EPIK, které už na první pohled vypadá, že by mohlo něco vydržet.

_MG_0079

Než se pustíme do popisu balení a samotných dojmů, je nutné zmínit, že Lunatik EPIK je ucelená řada pouzder, které od sebe odlišují použité materiály a barevná provedení. My jsme vybrali vyloženě chlapskou záležitost kombinující rám ze slitiny leteckého hliníku a masivní řemínek z pravé kůže.

Oceňuji když se výrobce nesoustředí pouze na produkt a část pozornosti věnuje i prodejnímu balení. Upřímně, když si kupujete věc za několik tisíc, zřejmě nechcete, aby vám dorazila ledabyle uložená do plastového pytlíku. Ve společnosti Lunatik jsou naštěstí stejného názoru a své produkty expedují v precizně zpracovaných obalech. Uvnitř sofistikovaně řešené krabičky naleznete kromě samotného pouzdra dvojici inbusových klíčů, návod s infografikou, produktovou brožuru a dva náhradní šroubky.

Lunatic_epik

Zřejmě už začínáte tušit, že Lunatik EPIK nebude patřit do kategorie silikonových návleků, jejichž smysl mi dodnes uniká. Abyste mohli Apple Watch do krytu dostat, musíte použít dodávané inbusy. Kovové pouzdro tvoří dva samostatné kusy, které u sebe drží šroubky sloužící zároveň jako osičky pásku. Po rozevření stačí Apple Watch vložit mezi oba díly a šroubky dotáhnout. Ačkoli celá operace zabere několik minut, odměnou vám bude vědomí, že Apple Watch jsou v naprostém bezpečí.

IMG_5020

Ochranné prvky korunky a postranního tlačítka jsou vyrobeny z nerezové oceli. Stejný materiál výrobce použil na filtry pro mikrofon a reproduktor. Ochranu displeje jistí vystupující orámování. Suverénně také působí vnitřní systém silikonových výstelek a volných rohů absorbujících případné otřesy či nárazy.

IMG_5114

Masivní. Přesně takové slovo napadne každého, kdo poprvé uvidí Apple Watch s nasazeným pouzdrem. Pro někoho to může být zároveň důvodem, proč si Lunatik EPIK nekoupí a raději sáhne po subtilnější formě ochrany. V každém případě Apple Watch získají na osobitém charakteru a mužném vzhledu. Rozhodně nemusíte mít žádné obavy, že by vám udělaly ostudu na obchodním jednání či večeři s novou známostí.

IMG_4893

Jak jsme nakousli v úvodu, testovacím územím se stala Indonésie. První náročnější zkouškou byl noční výstup na vulkanický komplex Batur na severovýchodě Bali. S touhou zdolat vrchol co nejrychleji, došlo na pár uklouznutí na mokrých kamenech a prvnímu kontaktu pouzdra s tvrdým soupeřem. Další lekce následovala při sestupu mimo turistické stezky. Klouzání z vrcholu v černém písku plném lávových úlomků je momentem, kdy naplno oceníte, že jsou vaše Apple Watch jako v peřince. Po dosažení pásu lesa jsem při kontrole počítal alespoň s drobnými škrábanci na kovovém pouzdru, nicméně tato očekávání se ani z poloviny nenaplnila.

IMG_5108

První klopýtnutí přišlo s cestou na korálový ostrůvek Gili Meno, kam nás vezla místní bárka. Jelikož jsme přijížděli v době odlivu, museli jsme na moři přestoupit na motorizovaný ponton, který nás zvládl dovézt alespoň 400 metrů od břehu. Odsud už jsme museli dojít po svých. Při romantickém brodění jsem se nevyhnul ponoření ruky pod vodu, což se později projevilo na funkčnosti korunky, která začala nepříjemně zadrhávat. Na vině byla zřejmě mořská sůl, která se dostala tam, kam neměla. Problém nakonec vyřešilo propláchnutí pouzdra sladkou vodou a vysušení.

DCIM100MEDIA

Za pět týdnů testování jsem si Lunatik EPIK nesmírně oblíbil. Pouzdro si mě získalo svým zpracováním a osobitým designem, který z Apple Watch dělá hodinky pro opravdové chlapy. Rád aktivně sportuji a často se dostávám do míst, kde citlivá elektronika dostává pořádně zabrat. Pokud na tom jste podobně a nechcete, aby vaše Apple Watch přišly k úhoně, Lunatik EPIK je skvělým společníkem.

IMG_4890

Za zapůjčení produktu pro potřeby testu děkujeme internetovému obchodu EasyStore.cz

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button