Novinky

Luma Power: Pokročilý expozimetr pro iPhone z vás udělá mistra fotografie

Dnes tu máme naprostou lahůdku pro všechny, kteří to s fotografováním myslí alespoň trochu vážně. Společnost Lumu Labs zveřejnila nový projekt, jehož předmětem je příslušenství s názvem Lumu Power. V podstatě se jedná o propracovaný expozimetr v podobě doplňkového příslušenství pro iPhone.

Snímek obrazovky 2015-12-03 v 22.25.52

Lumu Power umí přesně změřit hodnoty okolního osvětlení. Dedikovaný receptor dokáže zobrazit teplotu barev a napovědět s vyvážením bílé. Všechny funkce lze ovládat s pomocí mobilní aplikace, která nabízí řadu zajímavých funkcí. Začínající fotografové nejvíce ocení měřič světla, který poradí, jakou zvolit rychlost závěrky a hodnotu ISO.

Snímek obrazovky 2015-12-03 v 22.25.36

Tvůrci projetu věnovali nemalou část pozornosti senzoru pro definici teploty barev. Každé světlo produkuje různé barvy v závislosti na intenzitě světelného zdroje. Možná jste si již někdy všimli nazelenalého odstínu na snímcích pořízených při osvětlení vycházející ze zářivky. Naopak fotografie zachycené pod klasickou žárovkou mají nádech do oranžova. Takzvané tyčinky a čípky v lidském oku dokážou tyto rozdíly kompenzovat, ovšem při fotografování je nutné adekvátně nastavit přístroj, aby výsledný snímek působil věrným dojmem.

Snímek obrazovky 2015-12-03 v 22.25.10Luma Power je druhou generací produktu zaměřeného na fotografy

Pokud vás Luma Power zaujal, lze ho předobjednat na komunitním serveru Kickstarter za částku 199 USD (přibližně 5 000 CZK).

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button