NovinkyRecenze

Recenze Bluetooth reproduktoru UE BOOM: Burácející válec se skvělou výdrží

Po čase zavítal do naší redakce další kousek audio techniky. Tentokrát se jedná o bezdrátový reproduktor Logitech UE Boom, který nepřekvapil jen po stránce designu ale také svým zvukovým projevem. Kompaktní modrobílý váleček totiž dokáže vzbudit rozruch kamkoliv s ním zamíříte. Zvlášť neocenitelným společníkem se reproduktor stane v nastávajících letních měsících, kdy se postará o spousty hodin zábavy. Vezměme to ale popořadě.

IMG_3442

UE Boom dorazil do naší redakce zabalený v plastovém válci, který se na první pohled zdá, že by mohl sloužit také pro následné přenášení. Po chvíli ale zjistíte, že se opravdu jedná pouze o obal. Po otevření černého plastového boxu na vás vykoukne mnohem menší váleček, který je hlavním aktérem dnešní recenze. Dále v balení naleznete také zploštělý microUSB kabel v zářící žluté barvě, který slouží k dobíjení zařízení. Vedle adaptéru pak výrobce přibalil také evropskou a americkou zástrčku do zdi.

IMG_3449

Už při prvním pohledu je patrné, že zde byl kladen důraz na prémiový vzhled celého zařízení. Naši modré variantě slušel bílý pruh na kterém najdete dvě obrovská tlačítka pro regulaci hlasitosti. Bílý je reproduktor také na svém dně a vrcholu. Jinak v našem případě převládala modrá, která obaluje reproduktor téměř po celém obvodu. Jistý a pevný stisk zajišťuje kromě drsné látky, kterou je obalena hlasitá část také pogumovaný bílý segment.

Konektivitu se zdrojem přehrávání zajišťuje připojení přes Bluethooth, které je v podstatě bezproblémové. Na spodní straně se dále nachází 3,5mm audio konektor. UE Boom by si přesto zasloužil bohatší konektorovou výbavu například ve formě USB pro zapojení flash disku nebo slotu na SD karty.

https://www.youtube.com/watch?v=Omw6s5ZWQ4M

Velkou pochvalu naopak reproduktor sklízí za dvojici obrovských tlačítek pro regulaci hlasitosti. Ta nejen, že skvěle zapadají do designového jazyka celého zařízení, ale zejména jsou vždy ruce. Další dvě tlačítka, která budete používat podstatně méně jsou pak o poznání nenápadnější a najdeme je na vrchní straně reproduktoru. První tlačítko, které najdeme přesně uprostřed vrchní strany, slouží nejen k zapnutí a vypnutí zařízení. Zabarvení LED kontrolky totiž informuje také o stavu baterie. Druhé tlačítko pak poslouží při párování reproduktoru s vašim chytrým zařízením.

Snímek obrazovky 2016-04-04 v 20.52.00Logitech UE BOOM je dostupný v několika barevných variantách

Na to, že se jedná o na první pohled nenápadný váleček je jeho zvukový projev příjemným překvapením. Reproduktor totiž umí být nejen pořádně hlasitý, ale zejména spektrum vydávaných zvuků je široké a velmi čisté. Ani při nejvyšší hlasitosti nedochází k výraznějšímu zkreslení signálu. UE Boom tak bez nejmenšího problému ozvučí i menší párty, kde navíc dokáže všechny překřičet. UE Boom má však ještě jedno eso v rukávu. Pokud si totiž pořídíte tyto krasavce hned dva, dokáží se automaticky spárovat a následně hrát ohromující stereo.

uemegaboom-adventure-min

Skvostná je také výdrž baterie, výrobcem udávaná hodnota 15 hodin totiž poměrně přesně koresponduje s realitou. Nabíjet UE Boom tak budeme opravdu jen příležitostně. O tomto faktu ostatně svědčí, že během dlouhého a náročného testování jsme reproduktor nabíjeli pouze dvakrát. Další nespornou výhodu ocení uživatelé zejména během lenošení u vody. UE BOOM je totiž odolný proti postříkání vodou, což zaručuje certifikace IPX4.

IMG_3447

Za rozumnou můžeme považovat také nastavenou cenovou politiku. Cenovka atakující hranici čtyř tisíc korun může na první pohled vypadat jako vysoká, pokud se však podíváme také na konkurenci, zjistíme, že zdání klame. Rivalové ze stájí renomovaných značek jako například Bose nebo Marshall totiž příjdou na výrazně vyšší peníze. UE Boom je tak příjemným kompromisem, který rozhodně nezklame.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button