Novinky

Logitech G představilo podsvícené PC reproduktory. Mění barvy podle aktuálního dění na monitoru

Značka Logitech G společnosti Logitech uvedla dva nové přírůstky do rodiny herních zařízení. Herní reproduktory pro PC snázvem Logitech® G560 PC Gaming Speakers jsou prvním reproduktorovým systémem s technologií Logitech G LIGHTSYNC, která synchronizuje podsvícení se zvuky podle dění ve hře. K reproduktorům se přidává nová mechanická herní klávesnice Logitech® G513 Mechanical Gaming Keyboard. Klávesnice Logitech G513 je též vybavena technologií LIGHTSYNC RGB, nabízí volbu mezi dvěma typy mechanických spínačů kláves Romer-G a opěrku pro zápěstí. Značka Logitech G tak pokračuje v rozšiřování své nabídky zařízení, které je vyvinuto speciálně pro potřeby hráčů.

 „Naším cílem při vývoji těchto dvou produktů bylo vytvořit doplňky k naší myši G502, která je nejprodávanější herní myší na světě,“ řekl Ujesh Desai, viceprezident a generální ředitel divize Logitech G. „Díky technologii LIGHTSYNC dokážeme vtělit skutečnou inteligenci možnostem, jaké RGB podsvícení může poskytnout – synchronizovat zvuk a RGB podsvícením podle dění ve hře. Pokud již máte myš G502, pak nová klávesnice G513 a reproduktory G560 představují dokonalý způsob, jak bude váš stůl kompletní a vybavený vším, co potřebujete k vytvoření maximálního prožitku při hraní.“

Herní reproduktor pro PC se zvukem, který vás pohltí

Reproduktory Logitech G560 mají výkon 240 wattů ve špičce a 120 wattů efektivních (RMS), což nabízí dostatečné ozvučení pro hudbu a hraní PC her – a navíc má 3D zvuk díky technologii DTS:X Ultra 1.0, která při hrách zajišťuje lokalizaci zvuků v prostorovém obrazu. Spojení těchto parametrů vylepšuje přesnost zaměření a zvyšuje intenzivnost a realistický dojem, takže se hráči mohou do hraní lépe ponořit. Reproduktory G560 vycházejí z 25 let bohatých zkušeností společnosti Logitech s vytvářením špičkových audio zařízení.

Reproduktory Logitech G560 jsou dále vybaveny technologií LIGHTSYNC a mohou tak synchronizovat RGB podsvícení a zvuk tak, aby v reálném čase odpovídal aktuálnímu dění ve hře. Nasvícení a animační efekty lze přizpůsobit, k dispozici je paleta 16,8 milionů barevných odstínů a čtyři osvětlovací zóny. Reproduktory Logitech G560 mají široké možnosti připojení: k dispozici jsou konektory USB a jack 3,5 mm a také rozhraní Bluetooth. To ve spojení s vestavěnou technologií Logitech Easy-Switch umožňuje plynule přepínat mezi čtyřmi připojenými zařízeními, například mezi počítačem, chytrým telefonem a tabletem, takže můžete například poslouchat seznamy skladeb z telefonu, zatímco budete hrát PC hru. Technologie LIGHTSYNC spolupracuje také s videem a hudbou.

Mechanická herní klávesnice s technologií LIGHTSYNC

Klávesnice nabízí na výběr dva typy mechanických spínačů Romer-G vyvinutých exkluzivně v divizi Logitech G: Romer-G Tactile a Romer-G Linear. Verze Tactile poskytuje při sepnutí měkkou hmatovou odezvu pro hráče, kteří mají rádi přímou zpětnou vazbu, zatímco verze Linear vám nabízí plynulejší úhoz. Všechny spínače Romer-G nabízejí rychlou a tichou akci vhodnou pro hry a jasné a zřetelné podsvícení – to vše ve spínači, který je spolehlivější a odolnější než standardní mechanické spínače. K sepnutí dochází až o 25 procent rychleji než u nejlepších konkurenčních modelů, a to se zdvihem 1,5 mm, což ve spojení s nízkou silou nutnou k sepnutí (pouhých 45 gramů) poskytuje prakticky okamžitou odezvu.

Klávesnice Logitech G513 má horní rám z eloxovaného a kartáčovaného hliníku, který se používá v letectví, kde má třídu 5052, a umožňuje, aby rámeček klávesnice byl tenký, skvěle vypadal a měl robustní odolnost. Klávesnice má navíc integrovaný průchozí USB port a jako volitelné příslušenství se dodává opěrka pro zápěstí pro větší pohodlí při dlouhých herních soubojích.

Cena a dostupnost

Očekává se, že herní reproduktory pro PC Logitech G560 a mechanická herní klávesnice G513 budou k dostání v České republice u vybraných gamingových partnerů společnosti počátkem dubna 2018 za doporučené maloobchodní ceny 6 250 Kč a 4 490 Kč (v uvedeném pořadí). Klávesnice je k dispozici ve dvou barevných provedeních: Carbon (uhlově černá) bude k dostání na celém světě a Silver (stříbrná), která bude mít pouze spínače Romer-G Tactile, bude nabízena jen ve vybraných zemích. Podrobnější informace o nových produktech můžete získat na webových stránkách výrobce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button