Recenze

Recenze LAMAX Tips1: když chcete lehká a dostupná bezdrátová sluchátka

Produkty s logem LAMAX si stihly za poslední roky vydobýt pevné místo na trhu se spotřební elektronikou. Kromě kamer do aut jsou mezi uživateli populární také bezdrátová sluchátka, kterých LAMAX nabízí hned několik. My jsme si proklepli model s označením LAMAX Tips1, která cílí na sportovně aktivní zákazníky, kteří hledají lehká a cenově dostupná sluchátka.

Design a konstrukce: v jednoduchosti je síla

Lamax Tips1 jsou bezdrátové špunty spojené kabelem. Pod pravým sluchátkem se nachází ovládací modul, který v sobě dále ukrývá integrovaný akumulátor (Li-Po, 60 mAh), mikrofon, indikační diodu a microUSB konektor pro nabíjení. Sluchátka lze ovládat prostřednictvím trojice gumových tlačítek. V praxi jdou velmi dobře nahmatat a člověk si rychle zvykne na jejich rozložení. Dvěma menšími tlačítky se reguluje hlasitost, prostřední pak slouží jako vypínač a lze sním také pozastavit přehrávání či přijmout telefonní hovor.

Každé ze sluchátek má trojúhelníkovitý tvar, který příjemně padne do ucha. Pasivní potlačení okolních ruchů je tak akorát, abyste si mohli pohodlně vychutnat muziku a zároveň slyšeli například troubící auto. V prodejním balení dále najdete napájecí kabel a další dvě velikosti silikonových návleků.

Kvalita reprodukce: pro nenáročné posluchače

Co se týče kvality zvuku, LAMAX Tips1 jsou primárně určeny pro méně náročné publikum. Nejslabší stránkou jsou basy, které postrádají údernost a hloubku. Podobně na tom jsou také výšky, které působí zastřeným a nevýrazným dojmem. Vše se pak snaží zachránit střední pásmo, ovšem i tak se nedá hovořit o kdovíjak silném zážitku. Obecně se dá říci, že zvuková kvalita odpovídá cenové hladině.

Příjemnou vlastností LAMAX Tips1 je funkce Multipoint, která umožňuje spárování sluchátek s dvěma zařízeními zároveň. V praxi tak můžete plynule přepínat například mezi hudbou z iPhonu či Macu. Bezdrátový přenos zvuku je stabilní do vzdálenosti zhruba 8 metrů. Slušně na tom je také výdrž, s plně nabitou baterkou se hravě dostanete na necelých pět hodin. Úplně vybitá sluchátka pak nabijete do 90 minut.

LAMAX Tips1: ideální společník na sport

Jak jsem nakousl v úvodu, LAMAX Tips1 jsou ideální, pokud hledáte lehká sluchátka na běhání či jiný sport. Díky muší hmotnosti 10 gramů o nich téměř nevíte. V uších navíc sedí velmi dobře a ani při rychlých pohybech hlavou nehrozí, že by vám z ucha vypadly. Sluchátka lze zároveň použít také jako handsfree. Integrovaný mikrofon sice nepatří mezi nejlepší, nicméně pro rychlé vyřízení hovoru během cvičení plně dostačuje.

Závěrečné hodnocení

Lamax Tips1 jsou kvalitně zpracovaná bezdrátová sluchátka, která si na nic zbytečně nehrají. Mezi jejich hlavní přednosti patří možnost spárování s dvěma zařízeními zároveň a v rámci možností i výdrž akumulátoru. Je pouze škoda, že výrobce nepřidává do prodejního balení ještě transportní pouzdro či alespoň textilní pytlík, který by usnadnil přenášení. Po zvukové stránce jde o model, jenž cílí na nenáročné posluchače, kteří chtějí lehká a cenově dostupná sluchátka pro zpříjemnění sportovních aktivit.

LAMAX Tips1

7.5

Zpracování

7.5/10

Design

8.0/10

Uživatelský zážitek

7.5/10

Kvalita zvuku

6.0/10

Cena

8.5/10

Plusy

  • nízká hmotnost
  • slušná výdrž
  • intuitivní ovládání
  • cena

Mínusy

  • kvalita reprodukce by mohla být lepší
  • v balení chybí transportní pouzdro

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button