AktualityNovinky

Kromě USA roste iOS na všech hlavních trzích

Ačkoliv se kvapem blíží zářijové datum představení upgradovaných iPhonů, na trhu mobilních telefonů stále roste podíl platformy iOS. A to na všech hlavních trzích s výjimkou USA. Vypadá to, že tradičně andoidí evropské trhy si  mění pozici s baštou firmy Apple v Americe. Pokles podílů iPhonů, tedy v podstatě celé iOS platformy, se totiž v posledních obdobích stále propadá. V Evropě počet prodaných iPhonů naopak stále roste. Firma Kantan Wordpanel nyní zveřejnila nová data o podobě celosvětového smartphonového trhu za druhé čtvrtletí letošního roku. A čísla potvrzují nastolené trendy. Podíl prodaných iPhonů se totiž zvedl na všech hlavních evropských trzích. Konkrétně v Německu, Francii, Itálii nebo Velké Británii. Nárůst zaznamenaly také další světové trhy jako Austrálie nebo Čína.

full

A jak můžeme vidět na tabulce, zvýšení podílů zařízení s iOS jde zejména na úkor Androidu. Například v Austrálii se prodeje operačního systému iOS zvýšily o 9,1%, Android se naopak propadl o 10%. Podobně je na tom i Čína, kde ale iPhone klesl až na třetí místo v pořadí prodejů telefonů. iPhone zde totiž nově předběhl Huawei a Xioami. Méně progresivní růst zaznamenal Apple v Evropě. Například v Německu se podíl iOS zvýšil o 2%, android spadl o 6%.

Windows Phone také na některých trzích zaznamenal  nepatrný růst. Největší nárůst zaznamenal v Německu a Itálii shodně 4,1%. Největší propad se naopak udál ve Španělsku, kde spadl o 4,5%.

Katnar také zjistil, proč se uživatelé rozhodli pro přechod z Androidu na iOS. Nové uživatele údajně přesvědčilo zvýšení úhlopříčky, na které museli čekat poměrně dlouhou dobu. Dalším důvodem byla také legendární spolehlivost a plynulost systému. V opačném případě uživatele volili spíše konktrétní modely, mezi kterými mají v případě Androidových smartphonů větší výběr.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button