AktualityNovinky

Konec spekulacím: Nové iPhony mají 2 GB RAM a iPad Pro dokonce dvojnásobek

V momentě, kdy Apple představil nové iPhony „eskové“ řady a iPad Pro se začalo hojně spekulovat o velikosti operační paměti u obou zařízení. Na keynote pochopitelně na toto téma nezazněla jediná informace, což vedlo k diskuzím, že iPhone 6s disponuje stále 1GB pamětí RAM. O rozklíčování této otázky se postaral vývojář @hamzasood, který na svém Twitter účtu zveřejnil screenshot z programu Xcode. Ten potvrzuje, že nové iPhony v sobě ukrývají operační paměť s kapacitou 2 GB.

https://twitter.com/hamzasood/status/643092816315445248/photo/1?ref_src=twsrc^tfw

Zajímavě působí i další screenshot vztahující se k iPadu Pro, jehož operační paměť činí rovné 4 GB, což je ve světě tabletů poměrně nevídaná hodnota. Zde se ovšem nejedná o přílišné překvapení, jelikož samotná prezentace naznačovala, že jde o velmi výkonné zařízení vhodné pro střih 4K videa a další náročné aplikace, kde by nižší kapacita mohla znamenat problém.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button