Novinky

Zastíněno iPhonem: Co dalšího na středeční konferenci zaznělo?

Tuto středu Apple s velkou parádou představil novou generaci svého stěžejního produktu. Vedle nového iPhonu 7 (preview) však na konferenci zazněla spousta dalších zajímavých informacích o dalších produktech a službách Applu.

Apple Music

Jako první se Tim Cook pochlubil úspěchy rok staré platformy pro online streamování hudby Apple Music. Momentálně největší konkurent Spotify si každý měsíc pravidelně předplácí 17 milionů uživatelů, kteří za své peníze získali přístup k 30 milionů písniček.

380a444100000578-3778766-image-m-20_1473287350066

Velký potenciál však Apple vidí zejména v exkluzivním obsahu. Proto také letos o prázdninách zakoupil práva na populární Youtube pořad Car Pool Karaoke, jehož hosty už byla například skupina Red Hot Chili Peppers, zpěvák Justin Bieber nebo první dáma Ameriky, Michelle Obama. Další díly pořadu se tedy objeví pouze v předplatitelské sekci Apple Music. Vedle vlastního pořadu nabídl také Apple v minulých měsících několik hudebních premiér, které si taktéž mohli vychutnat pouze členové. Jednou z interpretů, která svůj obsah uvolnila přednostně právě pro Apple Music byla například Taylor Swift.

snimek-obrazovky-2016-09-09-v-10-32-20

Tim poté fanoušky Applu pozval na Apple Music festival, který se uskuteční v Londýně mezi 18. a 30. zářím. Předplatitelé budou mít k dispozici přímé přenosy koncertů. Ačkoliv bude Apple koncertní obsah distribuovat zdarma, láká Apple Music festival na velmi zvučná jména světové hudební scény. V Londýně se na konci tohoto měsíce objeví například Elton John, Robbie Williams nebo skupiny Bastille a One Republic.

App Store

Podobně velkého prostoru jako Apple Music se dočkal také jablečný internetový obchod App Store. Zde se vedení Applu pochlubilo 140 miliardami stažení, a 106% růstu oproti předchozímu roku. Zdá se tak, že nejlepší roky má App Store teprve před sebou. V prudkém růstu pomáhá App Storu zejména fakt, že jen iPhonů už je po světě jedna miliarda. Obchodu s aplikacemi pro jablečné produkty nikdy nedělalo problém vygenerovat z svých zákazníků co největší tržby. Takže ačkoliv má App Store ve srovnání s jeho největším konkurentem – Obchodem Play pro Androidí zařízení, celkově mnohem nižší počet stažení, jeho tržby jsou dvojnásobné.

Super Mario Game Coming To iOS – Shigeru Miyamoto On Stage At Apple Event

Shigeru Miyamoto, lead creator of Mario, Zelda and Donkey Kong, shocked the world today by showing up at Apple’s big iPhone 7 event to unveil Nintendo’s first iOS Mario game, Super Mario Run Read more about the game here: http://kotaku.com/official-new-mario-game-announced-for-ios-1786329332

Dále jsme se dozvěděli, že iPhone a iPad jsou nejpopulárnějšími hernímu zařízeními světa. Proto se také tvůrci legendární hry Mario rozhodli, že kultovní skákačku představí na mobilních zařízeních poprvé právě na platformě Applu. Super Mario Run se v App Storu objeví v předvánočním období a nejspíš nebude zdarma. I tento fakt však Apple dokázal odprezentovat jako výhodu. Na prezentaci totiž zaznělo: „Za hru zaplatíte pouze jednou, hra nebude vyžadovat další nákupy, jak je u dnešních her zvykem“. Přeloženo: Maria si zdarma nestáhnete, na druhou stranu však hra nebude vyžadovat další otravné mikrotransakce.

Štítky

Doporučené články

Close