AktualityNovinky

Každý čtvrtý na světě prodaný tablet je iPad

Apple a jeho iPad si stále udržuje první příčku v prodejích tabletů. Prodeje tabletů s nakousnutým jablkem sice už nějakou dobu klesají nebo alespoň stagnují stejně se ale chová celý trh. Ten za poslední rok spadl o celých 7 procent. Což už řádově představuje propad o miliony kusů. Za druhé čtvrtletí roku 2015 se ale stále podařilo prodat skoro 45 milionů tabletů. Apple drží tržní podíl 24,5%, zaznamenal tak propad o 3 procenta oproti minulému období. Celkové prodeje iPadů potom klesly o více než 17%. To už je číslo, které vedení společnosti určitě nepotěší. Nejprodávanější tablet totiž zaznamenal vůbec největší propad prodejů sledovaných značek. Skokany jsou naopak Huawei a LG, jejichž prodeje vystřelily o 103, respektive 246% nahoru. Samsung se drží podobně jako Apple, zaznamenal však o něco málo nižší propad prodejů.

Příčinu neustálých propadů lze hledat pouze s obtížemi. Tablety jsou na trhu pár let, rozšířily se velmi rychle. Tablet ani také přímo nevyžaduje každoroční upgrade jako v případě smartphonů, které zastarávají mnohem rychleji. To se potom může také negativně projevit na prodejích. Upřímně řečeno, velmi malé procento lidí používá tablet k práci, je to spíše taková rodinná hračka, která není takovou nutností jako mobilní telefon. Trhu tabletů také příliš neprospívá rozmach takzvaných phabletů, které tržní podíl ukusují přímo, protože tablety částečně nahrazují. Uvidíme co s prodejními čísly udělá pravděpodobné představení hned třech nových iPadů na podzim.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button