Novinky

Ještě dražší, než jsme čekali: První obchod oznámil českou cenu HomePodu

Tak jsme se dočkali. První český obchod konečně ukázal ceny chytrého reproduktoru HomePod v korunách. Řekněme si upřímně, že hezký pohled to není. Zatímco v zámoří vyjde novinka Applu na 349 dolarů, což v aktuálním kurzu představuje cenu kolem 7 tisíc korun, česká cena je téměř dvojnásobná. Ano, americká cena je uvedena bez daní a dovoz něco stojí, i tak je ale česká cena i velmi vysoká. A to i přes silnou korunu. HomePod se u nás bude prodávat za cenu 12 490 korun. Je očividné, že cenovky Applu produktů jsou v Evropě vždy vyšší, než je tomu v jejich domovské zemi. I tak je ale tak vysoká cena poměrně překvapivá. Obecně se totiž očekávalo, že u nás se bude HomePod prodávat za cenu kolem 10 tisíc korun. Zamýšlená cena HomePosu vysoká i v porovnání s konkurencí. Například Amazon Echo vyjde na 4500 korun.  

Další důležitou neznámou, která stále zůstává v tajnosti je ovšem datum zahájení prodeje HomePodu v naši zemi. Podle české lokace internetových stránek Applu to totiž vypadá, jako by jablečný reproduktor ani neexistoval. Na českých stránkách totiž o něm zatím není ani zmínka. Cenu tak známe díky eshopu s elektronikou czc.cz, který už ceny zveřejnil. Ani zde se ovšem neuvádí nic o případném datu zahájení prodeje.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button