Novinky

Japonská firma jde do soudního sporu s Applem. Název Animoji ukradl z existující aplikace v Appstoru

Jednou ze zajímavých vychytávek, se kterými přišel minulý měsíc představený iPhone X se staly takzvané Animoji. Jedná se o vtipné využití technologie skenování tváře, kterou nový iPhone primárně používá pro rozpoznávání svého uživatele. Díky schopnosti věrně nasnímat obličej tak Apple tuto možnost použil i pro nový druh emotikon, které se pohybují podle svého uživatele.

Ač se jedná o zajímavou novinku, která se jistě stane hitem mladších ročníků, samotný název Animoji představuje problém. Apple má totiž na krku žalobu od japonské společnosti Emonster, která tvrdí, že je pro toto pojmenování vlastníkem práv. Japonci jsou také přesvědčeni, že Apple o svém protiprávním jednání věděl. Vlastníkem ochranné známky pro Animoji je totiž Emonster už několik let. Apple se údajně ochrannou známku opakovaně pokoušel odkoupit. Vzhledem k tomu, že Emonster svému produktu věří, na nabídku nepřistoupil a Apple se tak rozhodl, že situaci vyřeší po svém.

Pouhý den před představením iPhonu X poslal Apple na patentový úřad žádost o zrušení ochranné známky. Výrobce iPhonu se přitom odvolával na právní nesrovnalosti, kdy americká pobočka vývojáře aplikací v den registrace původní ochranné známky ještě neexistovala.

Podnikání této japonské softwarové firmy je navíc s Applem úzce spojeno. V Appstoru totiž Emonster nabízí za 0,99 dolarů aplikaci  Animoji – Free Animated Texting, na jejíchž název vlastní podle svých slov práva už od roku 2014. Podle popisu nabízí tato aplikace jednoduchý a rychlý způsob, jak zprávy zpestřit animovanými prvky.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button