Novinky

Jakých novinek se dočkáme u Apple Watch v roce 2023?

Stejně jako iPhone jsou i Apple Watch jedním z produktů, který je každoročně aktualizován. Už na podzim se tedy s největší pravděpodobností dočkáme nového modelu. Jaké však přinese vylepšení a bude dávat smysl přejít na nové zařízení?

V loňském roce jsme se v segmentu chytrých hodinek dočkali u Apple velkého pokroku, a to především díky příchodu Apple Watch Ultra (recenze). Jde totiž o naprosto nový model, který oproti starším chytrým hodinkám získal nejen vyšší odolnost, ale i například delší výdrž baterie. Aktualizace Apple Watch Ultra se však v tomto roce neočekává a nová generace tedy přijde pravděpodobně až příští rok. Podobně je tomu tak i u Apple Watch SE, u kterých jsou nové verze představovány nepravidelně a jelikož je jejich poslední generace na trhu pouze 6 měsíců, tak se tento rok aktualizace nejspíše nedočkáme.

Apple Watch Ultra
foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Jediný model, kterého se v roce 2023 pravděpodobně dočkáme, jsou Apple Watch Series 9. Bohužel však tyto hodinky pravděpodobně nepřinesou žádná převratná vylepšení. Kromě nové verze procesoru bychom se totiž měli dočkat pouze lepší verze Bluetooth 5.3. Novější generace čipsetu by se ale společně s modernějším standardem Bluetooth mohla propsat na výdrži baterie, která by tak od nulté generace konečně dosáhla více než výrobcem udávaných 18 hodin. V konečném důsledku by se však nakonec jednalo pouze o maximálně pár desítek minut navíc.

Pokud jste tedy vlastníkem buď Apple Watch Series 7, Series 8 či dokonce Apple Watch Ultra, tak si tyto hodinky zatím v klidu ponechte. V roce 2023 budou totiž nové Apple Watch Series 9 pouze lehce vylepšenou variantou loňských modelů a jejich koupě tedy tím pádem nebude rozhodně nutná.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button