Novinky

Známý novinář prozradil, kdy můžeme očekávat nové MacBooky Pro s procesorem M1X a další verzi iMacu

Zanedlouho to bude rok, co Apple představil svůj první Apple Silicon čipset M1. Tím započal dvouletý přechod na novou architekturu, která by do konce roku 2022, měla být v každém Apple zařízení. Do nedávna se v zařízeních Mac skrývaly Intel procesory, které však za Apple Silicon platformou, zaostávají v mnoha parametrech. Čipset Apple M1 díky své architektuře přináší vyšší výkon a nevytváří při tom tolik odpadního tepla. To je také jeden z důvodů, proč MacBook Air s M1 nevyžaduje aktivní chlazení.

Mark Gurman z magazínů Bloomberg přináší nové informace o tom, kdy a jaké Apple Silicon čipsety můžeme v následujícím období očekávat.

„Jsem si jist, že Apple se slíbeným dvouletým přechodem od Intel procesorů bude mít co dělat. Zatím se Apple Silicon dostal do MacBooku Air, MacBooku Pro, Macu mini a iMacu a to ve formě Apple M1. Tyto modely vyšly v listopadu roku 2020, tudíž Apple má čas do listopadu roku 2022 na dokončení přechodu,“ řekl Gurman.

zdroj: macrumors

Gurman také popisuje, co bychom měli dále očekávat: „Na cestě jsou ještě MacBooky Pro s „M1X“ – nástupcem M1. Tyto modely by měly přijít v následujících měsících. Po nich se dočkáme nového dražšího Macu mini. Další iMac s větším displejem a Mac Pro přijde později v příštím roce.“

Mac Pro poháněný technologií Apple Silicon by mohl disponovat až 40 jádry. Zároveň má být jeho šasi poloviční než u stále aktuální generace. Plánovaný MacBook Air by měl přijít s větší portou výbavou a MagSafe nabíječkou. To samé platí také pro avizované MacBooky Pro, které krom nového hardwaru dorazí s přepracovaným designem. V zákulisí se také hovoří o tom, že 14″ a 16″ MacBook Pro nabídne dokonce i čtečku paměťových karet, což by jistě ocenili snad všichni uživatelé, na které tato modelová řada cílí.

Zdroj
9to5mac

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button