Aplikace iOSiOSNovinkyTipy a triky

Návod: 6 tipů, jak nastavit Facebook a zvýšit tím celkovou výdrž iPhonu

Každý den slyším alespoň jednu stížnost na aplikaci Facebook pro iPhone, která nevybíravým způsobem drancuje baterku. Přestože Apple dává jasné pokyny vývojářům, jak se jejich software má chovat, Zuckerbergova tlupa si z toho dělá jako z loňského sněhu. Nejenže Facebook vysává drahocennou energii z akumulátoru, ale zároveň zabírá nezanedbatelný kus z interního úložiště. Nabízíme vám proto několik osvědčených tipů, které pomůžou tyto problémy eliminovat.

  • Vypněte v nastavení aplikace Facebook aktualizace na pozadí a lokalizační služby. Pokud aplikaci zakážete aktualizovat data na pozadí, výrazně tím odlehčíte baterce. Stejná situace platí v případě lokalizačních služeb. Pro vypnutí těchto funkcí jděte do Nastavení -> Facebook -> Nastavení.

facebook1

  • Vypněte automatické přehrávání videa. Tato funkce je v nativním stavu aktivní. Kromě snížení výdrže má také neblahý vliv na spotřebu mobilních dat, což s ohledem na tarifní podmínky našich operátorů není žádoucí. Pro vypnutí automatického přehrávání videa spusťte aplikaci Facebook -> Nastavení -> Nastavení účtu -> Videa a fotky. V nabídce můžete zvolit jistý kompromis v podobě přehrávání videí pouze za předpokladu, že bude iPhone připojen k WiFi.

facebook2

  • Další možností, jak zmírnit dopad na výdrž je úprava notifikací. Ať už si to uvědomujete nebo ne, po každém obdržení upozornění se rozsvítí obrazovka iPhonu. Úplné vypnutí notifikací má za následek další pozitivum – nebudete trávit tolik času kontrolou statusů svých přátel. Pochopitelně to platí pouze v případě, že netoužíte být informováni o každé nové fotografii svačiny vašeho kolegy či informaci, že bývalé spolužačky potomek si poprvé došel na nočník. Pro úpravu notifikací navštivte Nastavení -> Oznámení -> Facebook.

facebook3

  • S každým načtením nového obsahu zůstává jeho podstatná část uložena v interní paměti. Postupem času tak může Facebook nabobtnat do obřích rozměrů, což může majitelům zařízení s nižší kapacitou udělat nejednu vrásku na čele. Jediným východiskem je pravidelné odinstalování a nainstalování aplikace. Stav můžete zkontrolovat v nabídce Nastavení -> Obecné -> Úložiště a využití iCloudu -> Spravovat úložiště.

facebook4

  • Předposlední rada není pro každého, nicméně stojí minimálně za vyzkoušení. Odinstalujte aplikaci Facebook ze svého zařízení a používejte jeho mobilní verzi. Kompletně tak odstřihnete modrého ďábla od systémových prostředků. Získáte tím mnohem větší kontrolu a pochopitelně i delší výdrž na jedno nabití.

facebook5

  • Poslední tip přímo navazuje na používání mobilní verze Facebooku v internetovém prohlížeči. Safari umožňuje vytvoření zástupce webové stránky přímo na ploše mezi ikonami aplikací. Tím si  výrazně usnadníte opětovné návštěvy. Pro přidání záložky stačí pouze na přihlášeném profilu zvolit tlačítko pro sdílení a zvolit položku ”Přidat na plochu”.

facebook6

Pokud se budete držet některých z výše uvedených rad a tipů, garantujeme vám znatelný rozdíl ve výdrži. Nejmarkantnějšího zlepšení docílíte nemilosrdným smazáním aplikace a přechodem na webové rozhraní. Zároveň nám můžete formou komentáře sdělit vaše zkušenosti s Facebookem a jeho dopadem na výdrž akumulátoru.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button