Tipy a triky

Jak zjistit stav a zdraví baterie v macOS? Prozradíme vám jednoduchý trik

Čím více a déle používáte svůj Macbook bez nabíječky, tím více opotřebováváte baterii. To je fakt, se kterým se nedá nic dělat a Apple nastavil životnost akumulátorů na 1 000 cyklů. Jak ale zjistit zdraví baterie vašeho Macbooku? 

Jsou prakticky dvě možnosti a u žádné nemusíte stahovat aplikaci třetí strany.

Rychlý pohled

  1. V horním menubar musíte mít zobrazen stav baterie, pokud ho nevidíte, tak jděte do Předvolby systému, Úspora energie a zde zaškrtněte Zobrazit stav baterie v řádku nabídek
  2. Podržte alt a na stav baterie klasicky klikněte
  3. V horním řádku by se vám měl zobrazit Stav baterie (Normální, Brzká výměna, Nutná výměna atd.)
  4. To je vše, tímto způsobem získáte rychlou informaci o vaší baterii. Upozorňuji, že je nezbytné při kliku držet klávesu alt. Bez ní se stav baterie nezobrazí. 

Detailnější přehled

  1. Klikněte na  v levém horním rohu
  2. Poté na O tomto Macu
  3. V dolní části klikněte na Systémový profil…
  4. Zde vyhledejte Napájení
  5. V této sekci máte kompletní informace o baterii vašeho Macbooku včetně cyklů, napětí, sériového čísla, data výroby a mnoho dalších parametrů. 

Samozřejmě jsou i další možnosti, jak zjistit informace o baterii – ty už ale vyžadují nějakou aplikaci třetí strany. Osobně mohu z App Store doporučit například Battery Health – Monitor Stats či Battery Monitor: Health, Info.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close