FinderTipy a triky

Jak zapnout opakování kláves

Jednou z nových funkcí Mac OS X Lion je, že již nelze napsat více stejných znaků bez toho abychom mačkali klávesnici jako zběsilí. Jak jste si jistě všimli při přidržení klávesy se místo opakování znaků zobrazí nabídka znaků s diakritikou. Bohužel tato funkce jakkoliv užitečná funguje jen v některých aplikacích jako například Mail, Safari a TextEdit. V ostatních přidržení klávesy nedělá vůbec nic.

Pokud tuto funkci nevyužíváte a uvítali byste návrat ke klasickému opakování znaků, zkuste následující tip. Otevřete si Terminál (naleznete jej v Aplikace/Utility nebo použijte klávesovou zkratku CMD ⌘++U) do okna Terminálu zadejte následující a stiskněte klávesu Enter:

defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool FALSE

Odhlašte se a znovu se přihlašte.

Pro zrušení efektu zadejte do Terminálu následující a stiskněte klávesu Enter:

defaults delete -g ApplePressAndHoldEnabled

Neneseme žádnou odpovědnost za jakékoliv přímé, nepřímé, zvláštní, následné nebo jiné ztráty nebo škody jakéhokoliv druhu, které mohly být zapříčiněné přímým nebo nepřímým použitím informací obsažených na těchto stránkách.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Heh, o téhle funkci jsem ani nevěděl, protože nějak nemám ve zvyku psát za sebou milion stejných znaků 🙂 Ale u spousty lidí bych to uvítal při psaní otazníků a vykřičníků (což tady zrovna není a tyto znaky dovolí psát až do aleluja). Fakt mi naskáčou pupínky, když mi někdo pošle ultra holou větu, kde ani není schopen začít větu velkým písmenem, ale hlavně, že tam nasází na konec dvacet vykřičníků a myslí si, jak mi to hrozně nandal (víc vykřičníků, asi teda jako víc řve…) 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button