SafariTipy a triky

Jak v Safari vylepšit přepínání mezi záložkami

Používám Safari jako svůj hlavní prohlížeč. Vyzkoušel jsem valnou většinu prohlížečů pro Mac OS X, ale vždy jsem nakonec skončil zpátky u Safari. Jedna věc mě, ale na Safari rozčilovala. Proč, když si chci přepnout mezi 1 a 5 záložkou v prohlížeči musím nejdřív “proskákat” přes 2, 3 a 4? Hledal jsem jak to obejít a nastavit tak, aby to fungovalo stejně jako například v Google Chrome, kde stisknutím klávesy CMD a čísla se přepnu přímo na záložku na kterou chci. Po chvíli “gůglování” jsem narazil na návod jak si Safari vylepšit.

Pro funkčnost je potřeba mít nainstalovaný SIMBL (pokud jste si zprovoznili barevné ikony v postranním panelu podle našeho návodu, máte již SIMBL nainstalovaný), který stáhneme z tohoto odkazu.

Jako druhé je nutné nainstalovat doplněk SafariTabSwitching.

Po instalaci stačí pouze ukončit a znovu spustit Safari a užívat si mnohem jednoduššího přepínání mezi záložkami.

SafariTabSwitching
SafariTabSwitching
Safari Tab Switching-1.2.1.pkg
Version: 1.2.1
66.4 KiB
613 Downloads
Detaily...
SafariTabSwitching
SafariTabSwitching
Safari Tab Switching-1.2.1.pkg
Version: 1.2.1
66.4 KiB
613 Downloads
Detaily...

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

6 Komentáře

  1. Bezva návod, ale přepínání záložek mne zrovna netrápí, používám na to myš. Spíš mám problém v tom, že když otevřu větší množství záložek (u mě 13), další jsou schované pod ikonou “dvojitá šipka vpravo” a nedá se na ně rozumně dostat. Firefox inteligentně posouvá celý řádek s taby a stále jsou viditelné relevantní taby a kolečkem myši se dá celý řádek lehce posunout, Safari to má takhle schované a na “skryté” taby se dostává obtížně. Je nějaká možnost, jak to udělat lépe, pohodlnější? Safari totiž teď zkouším a celkem se mi zamlouvá, ale práce s taby je opravdu hrozná. A u mě není neobvyklé mít otevřeno 40+ tabů, což mění práci s nimi v noční můru. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button